zdjęcie ilustrowane
Źródło: policja.pl

Tragiczny finał nocnego wyprzedzania. Doszło do śmiertelnego potrącenia 17-latka

Piotr DutkaPiotr Dutka
7 Lutego 2021

Wypadek w województwie łódzkim. W sobotni wieczór w miejscowości Leszczynek doszło do śmiertelnego potrącenia 17-letniego pieszego. Do tej ogromnej tragedii doprowadził nieudany manewr wyprzedzania.

Wypadek w województwie łódzkim. 17-letni pieszy zginął w przerażających okolicznościach.

Do ogromnej tragedii doszło w sobotni wieczór w województwie łódzkim. W miejscowości Leszczynek zginął 17-letni pieszy, który wraz z kolegą szedł poboczem drogi krajowej numer 60.

Funkcjonariusze z Kutna pod nadzorem prokuratury przez kilka godzin ustalały, co tak naprawdę wydarzyło się tego feralnego wieczoru. Śledczy, obecni na miejscu tragedii, wykonali oględziny miejsca wypadku, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Po wypadku droga była zablokowana do godziny 1:00 w nocy.

Informacje, które zostały podane przez asp. sztab. Radosława Gwisa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi dokładnie wyjaśniają okoliczności tego przerażającego incydentu. Wiadomo, że sprawcą tragedii jest młody, 20-letni mężczyzna.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 20-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego kierujący autem marki Seat Leon wyprzedzał audi A4. Gdy zjechał na lewą stronę jezdni, potrącił dwóch pieszych idących poboczem w tym samym kierunku –wyjaśnił asp. sztab.

Pół roku temu zatrzymali go za wyciek oleju. Tym razem wpadł, choć nic nie ciekło na ulicęPół roku temu zatrzymali go za wyciek oleju. Tym razem wpadł, choć nic nie ciekło na ulicęCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Wypadek w miejscowości Leszczynek zakończył się ogromną tragedią. Młody chłopak zginął w przerażających okolicznościach.

Niestety, ale pomimo ogromnego wysiłku służb medycznych, które przybyły na miejsce zdarzenia, życia 17-letniego chłopaka nie udało się uratować. Warto dodać, że 25-letni pieszy w wyniku tego pechowego zdarzenia, nie odniósł poważniejszych obrażeń. W momencie tego zdarzenia, kierowca osobowego Seata był trzeźwy.

Niestety, ale nie był to jedyny tragiczny wypadek, który miał miejsce w naszym kraju w ostatnim czasie. Do strasznego incydentu doszło w piątek 5 lutego kilka minut po godzinie 13 na trasie Grodzisk - Ptaszkowo. Zderzyły się dwa samochody osobowe.

Według wstępnych ustaleń policji kobieta kierująca osobowym Oplem nie upewniła się, czy może bezpiecznie wykonać manewr skrętu w lewo. Niefortunnie rozpoczęła go w momencie, gdy wyprzedzał ją już kierowca niebieskiej Skody..

Do innego zdarzenia, które mocno wpłynęło na funkcjonowanie lokalnych mieszkańców, doszło w miejscowości Zagrodno w okolicach Złotoryi. Ciężarówka wypadła z lokalnej drogi, po czym wpadła do rzeki i uszkodziła tamtejszy wodociąg.Mieszkańcy dwóch gmin mogą być bez dostaw wody nawet przez kilka dni.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Kierowca Mercedesa wyprzedzał na oblodzonej drodze. Uszkodził kilka samochodów - WideoKierowca Mercedesa wyprzedzał na oblodzonej drodze. Uszkodził kilka samochodów - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł