Wypadek we Wrzącej
Źródło: OSP Biala

Kurier wjechał prosto pod szynobus. Śmiertelny wypadek pod Trzcianką.

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
4 Grudnia 2020

Wypadek we Wrzącej. Kierowca firmy kurierskiej wjechał pod szynobus. Maszynista nie miał szans zatrzymać składu - 25-letni kurier zmarł na miejscu. Pomocy próbowali mu udzielić pasażerowie pociągu oraz przybyli na miejsce ratownicy. Obrażenia kierowcy były zbyt poważne.

W czwartek, 3 grudnia, doszło do tragicznego w skutkach wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym we Wrzącej pod Trzcianką. 25-letni kierowca firmy kurierskiej wjechał autem prosto pod szynobus. Mężczyzna zginął na miejscu.

Wypadek we Wrzącej. Kurier wjechał pod szynobus.

Do wypadku doszło w czwartek, 3 grudnia, około godziny 15.20. Z nieoficjalnych informacji wynika, że 25-letni mieszkaniec powiatu pilskiego wpadł Fiatem Ducato w poślizg podczas hamowania. Nie zdołał opanować samochodu i wjechał prosto pod szynobus. Maszynista nie miał szans zatrzymać się przed busem.

Polska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliPolska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliCzytaj dalej

Zobacz także: Nastolatek w BMW z impetem wbił się w ciężarówkę. Jego mama zginęła w tragicznych okolicznościach

25-letni kierowca firmy kurierskiej zginął na miejscu. Siła uderzenia wyrzuciła go na zewnątrz pojazdu.

Wypadek we Wrzącej

Pociąg, z którym się zderzył, jechał z Chojnic do Krzyża Wlkp. Nikt z pasażerów nie ucierpiał.

Wypadek kuriera we Wrzącej

Na miejscu pracowały zastępy straży pożarnych z JRG w Trzciance i OSP Biała. Dojechały też zastępy z JGR nr 1 Piła. Na miejscu zdarzenia był również dowódca jednostki z Trzcianki.
- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia - mówi Artur Kłos, rzecznik czarnkowskiej straży pożarnej.

Wypadek we Wrzącej

Pamiętajmy, że zbliżając się do torów kolejowych, należy zachować szczególną ostrożność. Droga hamowania pociągu mierzona jest w setkach metrów - jeśli pojawimy się przed pojazdem nagle, to możemy być pewni, że pociąg w nas uderzy. W starciu z ciężkim składem każdy samochód zostanie zgnieciony niczym puszka.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraPrawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraCzytaj dalej

Następny artykuł