Wypadek Krosno
Źródło: Krosno112.pl

Kierowca autobusu najechał na rowerzystę leżącego na jezdni. Wypadek, który mrozi krew w żyłach

Piotr DutkaPiotr Dutka
2 Grudnia 2020

Wypadek, który miał miejsce w Krośnie na Podkarpaciu dosłownie mrozi krew w żyłach. Autobus najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. Policjanci pod nadzorem prokuratury nadal wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku.

Wypadek w Krośnie. Autobus przejechał leżącego na drodze mężczyznę. Nie miał on żadnych szans na przeżycie tego zdarzenia.

Polskie drogi są jednymi z najbardziej niebezpiecznych w Europie. Jest to niepodważalny fakt, o którym wie każdy z nas. Liczba śmiertelnych wypadków z udziałem nie tylko kierowców, ale i innych uczestników ruchu drogowego jest po prostu zatrważająca.

Do przerażającego zdarzenia doszło w Krośnie w województwie podkarpackim. Autobus najechał na jeżącego na jezdni mężczyznę. Jak się okazało, nie miał on żadnych szans na przeżycie.

Incydent miał miejsce 30 listopada na Al. Jana Pawła II. Służby zostały poinformowane o zdarzeniu około 30 minut po północy.

Relacja świadków obecnych na miejscu zdarzenia jest jest po prostu przerażająca. Dwóch mężczyzn jadących w stronę Sanoka widziało całe zajście bardzo dokładnie.

Chciał zdać na prawo jazdy używając autopilota. Niestety zawiódł jeden szczegółChciał zdać na prawo jazdy używając autopilota. Niestety zawiódł jeden szczegółCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie

Około 100 metrów od skrzyżowania z ul. Popiełuszki i Krakowską zauważyli na lewym pasie leżącego mężczyznę. Postanowili szybko zareagować i pomóc poszkodowanemu. Podczas wysiadania z pojazdu, zauważyli jak na mężczyznę oraz będący obok niego rower, najeżdża autobus.

Mężczyzna nie miał żadnych szans na przeżycie. Jego ciało zostało wręcz zmasakrowane. Jak podaje portal terazKrosno.pl, jego szczątki były rozrzucone po jezdni w promieniu kilkudziesięciu metrów.

Wiadomo, że rower wbił się w pojazd i był wleczony aż do zatrzymania się autobusu. Kierował nim 29-letni mężczyzna. W momencie zdarzenia był trzeźwy. Dodatkowo pobrano mu krew do niezbędnych badań na obecność narkotyków w organizmie. Wiadomo, że policjanci zatrzymali prawo jazdy 29-latka.

Tożsamość mężczyzny zmarłego w wyniku obrażeń została ustalona dopiero po kilkudziesięciu godzinach.

Wypadek Krosno

fot. Krosno 112

Okazało się, że jest to 77-letni mieszkaniec Krosna. Jego ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. W trakcie prowadzonych czynności, będziemy chcieli ustalić, czy do śmiertelnego potrącenia doszło przez autobus, czy zrobił to wcześniej inny pojazd, który odjechał z miejsca zdarzenia - poinformowała prokurator rejonowy w Krośnie Iwona Czerwonka-Rogoś.

Być może główną przyczyną tego tragicznego incydentu było zwykłe zagapienie. Czasami brak koncentracji oraz chwila nieuwagi mogą doprowadzić do tragedii

Policjanci wciąż wyjaśniają dokładne okoliczności tego tajemniczego wypadku.

Zdjęcie: Krosno 112.pl

Zobacz także w naszych serwisach

Następny artykuł