Wypadek Quad
Źródło: Policja

Nastolatki bez uprawnień chciały zaszaleć na quadzie. Ten incydent zapamiętają do końca życia

Piotr DutkaPiotr Dutka
2 Lutego 2021

Wypadki z udziałem nieletnich są w ostatnim czasie niezwykle powszechne. Być może wpływ na taki stan rzeczy ma szalejąca pandemia koronawirusa. Dzieci, które są zmuszone do izolacji w domach wpadała na niezrozumiałe pomysły. Tak było w przypadku dwóch nastolatek, które spowodowały wypadek podczas jazdy na quadzie.

Wypadek z udziałem dwóch nastolatek, mógł zakończyć się tragicznie. Połamane trafiły do szpitala, po nieodpowiedzialnym rajdzie na qudzie.

O gigantycznym szczęściu mogą mówić dwie 17 - letnie dziewczyny z powiatu nowotarskiego, które w niedzielę 31 stycznia, uległy wypadkowi podczas przejażdżki quadem. Do incydentu doszło w miejscowości Ratułów w województwie małopolskim w godzinach wieczornych.

Młode dziewczyny podczas szaleńczego rajdu czterokołowcem, straciły nad nim panowanie i z impetem wjechały do przydrożnego rowu. Na ich nieszczęście uderzyły w przepust, co mogło mieć bardzo poważne konsekwencje.

Koleżanki trafiły do najbliższego szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała, aczkolwiek ich życiu nie zagraża nic poważnego. Według ustaleń tamtejszej policji, wypadek miał miejsce około godziny 19, gdy widoczność jest mocno ograniczona.

Dwie nastolatki wpadły na pomysł, by wybrać się na przejażdżkę. Jak się okazało, mogła być dla nich tą ostatnią. Warto dodać, że tylko jedna z dziewczyn miała na głowie kask, druga już niestety nie. Nagle kierująca pojazdem wpadła w poślizg i z wielką siłą wjechała do przydrożnego rowu.

Szeryfowa w Audi awanturowała się na drodze. Nie przekonała ją nawet policja - wideoSzeryfowa w Audi awanturowała się na drodze. Nie przekonała ją nawet policja - wideoCzytaj dalej

Ranne dziewczyny bardzo szybko otrzymały specjalistyczną pomoc. Udzielił jej mieszkający w Ratułowie Ratownik Medyczny (był już po pracy). Młode kobiety zostały później przetransportowane do szpitala w Nowym Targu.

Według ustaleń lokalnych mediów, obrażenia dziewczynek są bardzo poważne. Jedna z nich ma skomplikowane złamanie nogi, natomiast druga złamaną rękę.

-Nastolatka, która kierowała czterokołowcem nie miała do tego żadnych uprawnień - przekazała Dorota Garbacz rzecznik prasowy nowotarskiej policji.

- Pojazd, którym jechały był ubezpieczony i zarejestrowany, ale nie miał aktualnych badań technicznych. Kierująca czterokołowcem może mieć teraz poważne problemy. Spowodowała wypadek w którym jej pasażerka doznała poważnego uszczerbku na zdrowiu. Będziemy teraz w tej sprawie prowadzić dochodzenia, ale wszystko wskazuje na to, ze 17 - latce grozi normalny proces i wyrok przed sądem za spowodowanie wypadku - dodała Pani rzecznik.

Niestety, ale nie jest to jedyny przerażający wypadek, który miał miejsce w ostatnim czasie w naszym kraju. W województwie warmińsko-mazurskim doszło do ogromnej tragedii. Młody mężczyzna zmarł podczas odśnieżania. Okoliczności jego śmierci są bardzo niejasne.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł