Wypadek - łoś wybiegł na jezdnię
Źródło: Materiały Policyjne

Skoda Fabia zdewastowana po spotkaniu z łosiem. Kierowca z obrażeniami

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
1 Grudnia 2020

Wypadek w miejscowości Borów w województwie lubelskim. 60-letni kierowca Skody Fabii próbował ominąć wybiegającego na jezdnię łosia. Mężczyzna ucierpiał, ale spotkanie ze zwierzęciem mogło skończyć się znacznie gorzej.

Kierowcy poruszający się drogami prowadzącymi przez lasy oraz tereny obfitujące w pola i łąki, powinni pamiętać, że mamy teraz sezon migracyjny łosi. W tych miejscach możemy spotkać również mniejsze zwierzęta (sarny, dziki, lisy) i powinniśmy być bardziej ostrożni.

W takich miejscach dzikie zwierzęta potrafią niespodziewanie wtargnąć na jezdnię. W przypadku spotkania z lisem raczej nic nam nie grozi... ale spotkanie z dzikiem lub, co gorsza, łosiem bywa tragiczne w skutkach.

Tak było nad ranem w miejscowości Borów w województwie lubelskim, gdzie 60-latkowi jadącemu autem przed maskę wybiegł łoś. Kierowca kompletnie rozbił Skodę Fabię i odniósł obrażenia.

Masz prawo jazdy kategorii B? Zyskasz nowe uprawnienia, ale musisz spełnić dwa warunkiMasz prawo jazdy kategorii B? Zyskasz nowe uprawnienia, ale musisz spełnić dwa warunkiCzytaj dalej

Zobacz także: Poprosił policjantów o podwózkę, choć był poszukiwany. Zawieźli go na komisariat

Wypadek w Borowie. Łoś wybiegł wprost pod koła

W poniedziałek 30 listopada kilka minut po godzinie 5:00 rano doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowe w miejscowości Borów (gmina Gorzków). Dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zderzenia pojazdu osobowego z łosiem.

Na miejsce pojechali policjanci wraz ze służbami ratowniczymi. Na miejscu zastali poszkodowanego 60-letniego mieszkańca Biłgoraja. Mężczyzna jadąc Skodą Fabią chciał ominąć łosia, który nagle wybiegł mu przed maskę. Kierowca stracił panowanie nad autem, zjechał do rowu i tam uderzył w przepust.

Wypadek - łoś wybiegł na jezdnię

Zwierzę uciekło a mężczyzna odniósł obrażenia ciała. Został przetransportowany do krasnostawskiego szpitala.

Policjanci apelują o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze, gdy zbliżamy się do terenów leśnych czy odsłoniętych pól. Zwracajmy również uwagę na znaki ostrzegawcze, które informują nas o możliwości „spotkania” zwierząt na drodze. Pamiętajmy, że zbyt duża prędkość w zderzeniu z choćby niewielkim zwierzęciem może być tragiczna w skutkach.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

 

Następny artykuł