Wypadek w trakcie wyścigu
Źródło: OSP Legionowo

Mazowieckie. Ścigali się, gdy nagle zabrakło drogi

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
1 Grudnia 2020

Wypadek w Dąbrowie Chotomowskiej. Dwóch kierowców postanowiło zorganizować sobie nielegalny wyścig ulicą Lipową. W pewnym momencie rozpędzone auta wypadły z drogi i wylądowały na torach kolejowych. Na szczęście nikt nie ucierpiał

Popis głupoty dali dwaj kierowcy w Dąbrowie Chotomowskiej (woj. mazowieckie). Mężczyźni ścigali się przez miasto, gdy nagle zobaczyli, że kończy się ulica. Niestety, nie wyhamowali i wpadli na torowisko.
Jeden z kierowców był kompletnie pijany.

Do zdarzenia doszło w Dąbrowie Chotomowskiej. Dwa auta gnały ulicą Lipową, gdy w pewnym momencie skończyła się droga. Pojazdy z impetem wpadły na torowisko.

Wypadek w Dąbrowie Chotomskiej. Ścigali się i wpadli na torowisko

Całe zdarzenie miało miejsce na oczach jednego z maszynistów. Na szczęście pociąg był na tyle daleko, że bezpiecznie się zatrzymał.
Na miejsce natychmiast wezwano służby, które przybyły na już po kilku minutach. W tym czasie pojazdy blokowały torowisko. Wstrzymany został ruch pociągów.

Masz prawo jazdy kategorii B? Zyskasz nowe uprawnienia, ale musisz spełnić dwa warunkiMasz prawo jazdy kategorii B? Zyskasz nowe uprawnienia, ale musisz spełnić dwa warunkiCzytaj dalej

Zobacz także: Poprosił policjantów o podwózkę, choć był poszukiwany. Zawieźli go na komisariat

Wypadek w trakcie nielegalnego wyścigu. Jeden z kierowców był pijany

Kierowcom nic się nie stało i wyszli z pojazdów o własnych siłach. Po kilkunastu minutach samochody udało się ściągnąć z torowiska za pomocą wyciągarki.

- Kierowca Toyoty był nietrzeźwy. Miał dwa promile w wydychanym powietrzu. Drugi kierujący był trzeźwy. Dokładne okoliczności ustalają policjanci - powiedziała podkomisarz Justyna Stopińska.

Wypadek w trakcie wyścigu

Jak wynika z danych Policji, w 2018 roku miało miejsce aż 1050 wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców samochodów osobowych. W wypadkach tych zginęło aż 161 osób, a 1381 zostało rannych.

Najczęstszymi sprawcami wypadków po alkoholu są osoby w wieku 25-39 lat. Najwięcej zdarzeń drogowych, w których biorą udział osoby po alkoholu, ma miejsce w godzinach 16-22. Statystycznie najczęściej do wypadków dochodzi w sobotę i niedzielę.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Następny artykuł