ZDrogi.pl
Wypadek Zalesie

KWP Łódź

Wypadek, który zakończył się wielką tragedią. Młody kierowca śmiertelnie potrącił pieszego

1 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Wypadek z miejscowości Zalesie w województwie łódzkim jest po prostu przerażający. Młody kierowca śmiertelnie potrącił pieszego. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane przez miejscową policję. Potworna mgła oraz brak odblasków doprowadził

Wypadek w miejscowości Zalesie zakończył się prawdziwą tragedią. Młody mężczyzna potrącił pieszego.

Polskie drogi są jednymi z najbardziej niebezpiecznych w Europie. Taki stan rzeczy jest po prostu niepodważalny, a wypadki z udziałem pieszych tylko potwierdzają tą smutną regułę. 

Warto podkreślić, że o bezpieczeństwo, szczególnie swoje powinni zadbać również i piesi. Mogą to zrobić w bardzo prosty sposób. Używając odblasków, które poprawiają widoczność oraz dają kierowcy czas oraz szansę na odpowiednią reakcję. 

Niebezpieczeństwo dla pieszych czai się również w okolicach przejść dla pieszych. Wszystko przez fakt, że wiele osób jest wpatrzonych w ekran smartfonów. Stwarza to wielkie prawdopodobieństwo potrącenia, które może zakończyć się śmiercią.

 Rząd rozpoczął walkę z osobami, które wpatrzone w ekran smarfona wchodzą na jezdnię. Specjalna ustawa została ustalona przez polski rząd.

Do bardzo tragicznego zdarzenia doszło w województwie łódzkim, a dokładniej w miejscowości Zalesie. 27 listopada około godziny 6 rano doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Dramat rozegrał się na trasie Jeżów-Budziszewice

Wszystko z powodu ogromnej mgły, która znacząco utrudniła reakcję oraz komfortową jazdę młodemu kierującemu. Jego szanse na odpowiednią reakcję były wręcz znikome.

Z pierwszych ustaleń policji pracującej na miejscu zdarzenia wynika, że 25-letni kierowca jechał swoim samochodem osobowym w kierunku Budziszewic. W okolicy skrzyżowania śmiertelnie potrącił 69-letniego pieszego. 

Ustalono, że w momencie zdarzenia było ciemno i panowało silne zamglenie, a pieszy nie był wyposażony w elementy odblaskowe. Sprawca wypadku w momencie tego incydentu był trzeźwy.

Być może gdyby 69-letni mężczyzna w momencie zdarzenia miał na sobie odblaski, nie doszłoby do tej ogromnej tragedii. Są one niezwykle istotne. Osoba wyposażona w elementy odblaskowe ma zdecydowanie większe szansę na uniknięcie potrącenia.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego by zachowali ostrożność na drodze oraz stosowali zasadę ograniczonego zaufania!

Podobne artykuły

Wypadek motocyklisty. Był pijany, dostał odszkodowanie

Aktualności

Pijany motocyklista z Łodzi zderzył się z samochodem. Dostał odszkodowanie

Czytaj więcej >
Nie żyje Robert Kokh

Aktualności

Nie żyje gwiazda sportu motorowego. Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo

Czytaj więcej >
Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >

Aktualności

Warszawa. Napad z bronią na kierowcę taksówki. Policja poszukuje sprawcy

Czytaj więcej >
Ford Kuga. Źródło: zDrogi.pl

Aktualności

Kupili auto i nie mogą nim jeździć, bo zarejestrowano już drugie z tym samym VIN-em

Czytaj więcej >
Chiny zapłacił za BMW w monetach

Aktualności

Kupił wymarzone BMW za pomocą monet. Przyniósł do salonu aż 900 kg miedziaków - Wideo

Czytaj więcej >