Wypadek Zalesie
Źródło: KWP Łódź

Wypadek, który zakończył się wielką tragedią. Młody kierowca śmiertelnie potrącił pieszego

Piotr DutkaPiotr Dutka
1 Grudnia 2020

Wypadek z miejscowości Zalesie w województwie łódzkim jest po prostu przerażający. Młody kierowca śmiertelnie potrącił pieszego. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane przez miejscową policję. Potworna mgła oraz brak odblasków doprowadziły do dramatu.

Wypadek w miejscowości Zalesie zakończył się prawdziwą tragedią. Młody mężczyzna potrącił pieszego.

Polskie drogi są jednymi z najbardziej niebezpiecznych w Europie. Taki stan rzeczy jest po prostu niepodważalny, a wypadki z udziałem pieszych tylko potwierdzają tą smutną regułę.

Warto podkreślić, że o bezpieczeństwo, szczególnie swoje powinni zadbać również i piesi. Mogą to zrobić w bardzo prosty sposób. Używając odblasków, które poprawiają widoczność oraz dają kierowcy czas oraz szansę na odpowiednią reakcję.

Wyprzedzanie na oblodzonej drodze zakończyło się dramatem. Kierowca zapłacił najwyższą cenę - WideoWyprzedzanie na oblodzonej drodze zakończyło się dramatem. Kierowca zapłacił najwyższą cenę - WideoCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie

Niebezpieczeństwo dla pieszych czai się również w okolicach przejść dla pieszych. Wszystko przez fakt, że wiele osób jest wpatrzonych w ekran smartfonów. Stwarza to wielkie prawdopodobieństwo potrącenia, które może zakończyć się śmiercią.

Rząd rozpoczął walkę z osobami, które wpatrzone w ekran smarfona wchodzą na jezdnię. Specjalna ustawa została ustalona przez polski rząd.

Do bardzo tragicznego zdarzenia doszło w województwie łódzkim, a dokładniej w miejscowości Zalesie. 27 listopada około godziny 6 rano doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Dramat rozegrał się na trasie Jeżów-Budziszewice

Wszystko z powodu ogromnej mgły, która znacząco utrudniła reakcję oraz komfortową jazdę młodemu kierującemu. Jego szanse na odpowiednią reakcję były wręcz znikome.

Z pierwszych ustaleń policji pracującej na miejscu zdarzenia wynika, że 25-letni kierowca jechał swoim samochodem osobowym w kierunku Budziszewic. W okolicy skrzyżowania śmiertelnie potrącił 69-letniego pieszego.

Ustalono, że w momencie zdarzenia było ciemno i panowało silne zamglenie, a pieszy nie był wyposażony w elementy odblaskowe. Sprawca wypadku w momencie tego incydentu był trzeźwy.

Być może gdyby 69-letni mężczyzna w momencie zdarzenia miał na sobie odblaski, nie doszłoby do tej ogromnej tragedii. Są one niezwykle istotne. Osoba wyposażona w elementy odblaskowe ma zdecydowanie większe szansę na uniknięcie potrącenia.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego by zachowali ostrożność na drodze oraz stosowali zasadę ograniczonego zaufania!

Zobacz także w naszych serwisach

Następny artykuł