Wydarzenie wstrząsnęło całą Francją
Źródło: zdrogi.pl

Tragedia, 5 dzieci zginęło w jednej sekundzie. Na drodze za granicą rozegrał się dramat

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
21 Lipca 2020

Wydarzenie wstrząsnęło całym krajem. Do tej pory nie udało się ustalić, dlaczego kierowca utracił panowanie nad autem. W wyniku wypadku samochód wraz z dziewięcioosobową rodziną stanęło w płomieniach. Piątka dzieci zginęła ,pozostali pasażerowie walczą o życie.

Pięcioro dzieci z jednej rodziny zginęło w wypadku. Trzy dziewczynki i dwóch chłopców straciło życie w tragiczny sposób.
Dziewięcioosobowa rodzina ucierpiała w wypadku - pięcioro dzieci zmarło.

Służby wszczęły śledztwo w tej sprawie. W akcji ratunkowej uczestniczyły trzy helikoptery ratunkowe oraz kilkudziesięciu strażaków.
Służby na miejscu walczyły z pożarem auta, aby uratować życie rodziny. Niestety nie wszystkich udało się uratować.

Wydarzenie poruszyło samego prezydenta Francji Emmanuela Macron.

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek wieczorem w południowo-zachodniej Francji w miejscowości Drôme. Z niewyjaśnionych przyczyn kierowca stracił panowanie nad autem, któryum podróżowała dziewięcioosobowa rodzina.

Zabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkośćZabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkośćCzytaj dalej

Cała familia wracała popularną trasą A7 z wakacji do swojego domu w Vénissieux. Policja wciąż próbuje ustalić okoliczności zdarzenia. Na ten moment wiadomo, że z niewiadomych przyczyn kierowca stracił panowanie nad minivanem. Auto zaczęło koziołkować i wskutek wypadku stanęło w płomieniach.

Niewykluczone, że przyczyną mogła być awaria lub stan techniczny auta. Wciąż trwają badania wraku pojazdu. Wstępnie mówi się o problemach z układem hamulcowym. Minivan poruszał się z dozwoloną prędkością.

Wydarzenie wstrząsneło całą Francją. A7 jest popularną wśród wczasowiczów trasą, którą podróżują na południe kraju.

Do tej pory nie udało się zidentyfikować wszystkich ofiar. W nieszczęśliwym wypadku zginęło pięcioro dzieci w wieku od trzech do czternastu lat. Trzy dziewczynki i dwóch chłopców.
Pozostali członkowie rodziny -Troje dorosłych i siedmioletnie dziecko w stanie ciężkim trafiło do szpitali. Wciąż trwa walka o ich życie.

Kondolencje rodzinie ofiar złożył na Twitterze sam prezydent Francji Emmanuel Macron.

Zobacz także:

1. Wideo - Niesamowity wypadek. Rodzinny minivan nagle wystrzelił w powietrze na jednej z ulic
2. Egzaminatorka z koronawirusem. Ilu kursantów zdążyła zarazić?
3. Wideo - Kompletnie pijany kierowca TIR-a wypadł z drogi. Jego stan był tak dramatyczny, że wypadł nawet ze swojej kabiny
4. To już prawdziwa plaga. Kolejny wypadek autobusu w Warszawie. Kierowca osobówki musiał być wycinany z pojazdu
5. Najnowsze doniesienia. Mężczyzna uprowadził autobus z zakładnikami. Ma broń i ładunki wybuchowe
6. 79 - letnia babcia jechała swoim Porsche aż 236 km/h. Policja wlepiła jej gigantyczną karę

Następny artykuł