ZDrogi.pl
Wybuch opony

CGTN

Wybuch opony podczas pompowania. Z wielką siłą uderzyła w matkę oraz jej dziecko - Wideo

27 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Wybuch ogromnej opony, pozostawionej do pompowania, mógł doprowadzić do niewyobrażalnej tragedii. Zarówno matka, jak i jej maleńkie dziecko, odczuli impet uderzenia na własnej skórze. Na szczęście w wyniku tego incydentu nikt poważniej nie ucierpiał. Nagranie pokazuje, że do koszmarnego zdarzenia może dojść praktycznie w każdym momencie.

Wybuch dużej opony, który został zarejestrowany przez kamerę monitoringu, był efektem braku odpowiedzialności, a także gapiostwa pracowników warsztatu samochodowego.

Ten niezwykle nietypowy, a zarazem śmiertelnie groźny wypadek miał miejsce w jednym z garażów w mieście Danjiangkou w środkowej prowincji Hubei w Chinach.

W wyniku braku skupienia, a także odpowiedzialności, ucierpiała jedna z pracownic warsztatu, która przerwę w pracy postanowiła wykorzystać na czas spędzony z własnym dzieckiem. Nie spodziewała się, że opuszczenie budynku, może okazać się śmiertelnie niebezpieczne.

Lokalna policja potwierdza, że pracownicy warsztatu zostawili oponę do pełnego napompowania. W pewnym momencie z obiektu wyszła ich koleżanka wraz ze swoim dzieckiem. Nieświadoma czyhającego zagrożenia zdecydowała się na spacer w kierunku pobliskiej drogi.

Friz stracił prawo jazdy

Idol nastolatków stracił prawo jazdy. Wszystko dlatego, że „policjanci go nie znali”

CZYTAJ DALEJ

W pewnym momencie doszło do potężnego wybuchu. Jego siła dosłownie wydmuchała dziecko z ramion matki, natomiast kobieta została uderzona przez oponę prosto w twarz.

Pracownicy, którzy byli w pobliżu i usłyszeli wybuch, od razu rzucili się jej z pomocą. Na szczęście, zarówno matce, jak i jej dziecku nic poważnego się nie stało. Malutki chłopiec wyszedł z incydentu bez szwanku, natomiast jego mama doznała lekkich zadrapań.

Nagranie pokazuje, że pełną odpowiedzialność za zdarzenie ponoszą mężczyźni, którzy pozostawili oponę w czasie pompowania powietrza. Jak się okazało, ich zachowanie mogło mieć poważne konsekwencje.

Wybuch opony

Wybuch opony

Pamiętajmy, że stosowanie podczas pracy odpowiednich zasad BHP, a także rozsądku może uchronić zarówno nas, jak i inne osoby przed groźnymi wypadkami. Tę tezę idealnie potwierdza poniższe nagranie, które udowadnia, że chwila nieuwagi, a także roztargnienia może doprowadzić do tragedii.

Źródło:
CGTN

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.plPodobne artykuły

Kierowca nie mógł poczekać

Na drogach

Nie chciał czekać i próbował ominąć korek. Utknął na poboczu - Wideo

Czytaj więcej >
Lubuska Policja

Na drogach

Bez prawa jazdy pędził mustangiem prawie 180 km/h. Wewnątrz auta znajdował się mały chłopiec

Czytaj więcej >
Kierowca nissana cudem uniknął śmierci. Mógł uniknąć też obrażeń

Na drogach

Kierowca nissana cudem uniknął śmierci. Jak on to przeżył? - Wideo

Czytaj więcej >
Policjanci zatrzymali po pościgu 43-letniego kierowcę BMW. Mężczyzna podczas ucieczki potrącił funkcjonariuszkę

Na drogach

Kamienna Góra. Kierowca BMW potrącił funkcjonariuszkę - Był poszukiwany

Czytaj więcej >
Policja Świętokrzyska

Na drogach

Na podwójnym gazie szalał swoim traktorem. Zdemolował ogrodzenie i wjechał w dostawczaka

Czytaj więcej >
Kierowca białego busa potrącił rowerzystę. Wysiadł tylko po to, aby zabrać lusterko

Na drogach

Czekanów. Potrącił rowerzystę i wysiadł, aby zabrać lusterko. Policja szuka sprawcy - Wideo

Czytaj więcej >