Wybuch auta w Legnicy
Źródło: https://fakty.lca.pl/

Auto wybuchło w trakcie czyszczenia. Kierowca ranny

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
7 Stycznia 2021

Wybuch auta pod jednym z legnickich szpitali. Mężczyzna oczekujący na osobę przyjętą na SOR został poszkodowany. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci wstępnie ustalili przyczynę zdarzenia - okazała się ona dość zaskakująca.

Samochód marki Renault Scenic wybuchł na parkingu pod jednym z legnickich szpitali. W chwili wybuchu wewnątrz pojazdu znajdował się mężczyzna - odniósł obrażenia i trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wybuch pojazdu na szpitalnym parkingu. Mężczyzna doprowadził do niebezpiecznej sytuacji

Do wybuchu samochodu doszło we wtorek (5 stycznia) około godziny 21:00. Siła eksplozji była na tyle duża, że w pobliskich budynkach zadrżały szyby.

- Policjanci, którzy są na miejscu, wykluczyli działanie osób trzecich, przyczyny wybuchu nie są w tej chwili znane. Powołany zostanie biegły, który zbada stan techniczny pojazdu - poinformowała asp. Anna Grześków, oficer prasowy legnickiej policji.

Polscy kierowcy wniebowzięci. Zapadły kluczowe decyzje, MOPy zmienią się nie do poznaniaPolscy kierowcy wniebowzięci. Zapadły kluczowe decyzje, MOPy zmienią się nie do poznaniaCzytaj dalej

Zobacz także: Kobiety spieszyły się do pracy. Pośpiech przypłaciły wizytą w przydrożnym stawie

Wybuch Renault w Legnicy

- Ranny mężczyzna przebywa na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, gdzie poddawany jest badaniom. Nie ma żadnych poważnych obrażeń, jego życiu na chwilę obecną nie zagraża niebezpieczeństwo - dodała Grześkow.

Jak się nieoficjalnie dowiedział portal lca.pl, przyczyną wybuchu były opary środka do czyszczenia elementów deski rozdzielczej. Właściciel pojazdu, w trakcie oczekiwania na przywiezioną na SOR osobę, postanowił wyczyścić sobie kokpit w samochodzie.

Już po sprzątaniu zapalił papierosa. Ponieważ, z racji pory roku, w aucie pozamykane były okna i drzwi, nagromadzone opary środka chemicznego wybuchły w chwili kiedy zapalał.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Przejechał 178 km, gdy nagle doszło do wypadku. Nie żyje 52-letni sportowiecPrzejechał 178 km, gdy nagle doszło do wypadku. Nie żyje 52-letni sportowiecCzytaj dalej

Następny artykuł