Parkowanie
Źródło: ZDM Warszawa

Wprowadzono nowe zasady parkowania. Zmiany mają obowiązywać nawet po epidemii

Piotr DutkaPiotr Dutka
25 Kwietnia 2020

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie wprowadza zmiany dotyczące zasad parkowania. Samochody parkujące na chodnikach mają przenosić się do zatok bądź na jezdnie. Wszystko by zapewnić pieszym zachowanie bezpiecznych odległości na chodniku. Zmiany mają obowiązywać nawet po pandemii.

Zarząd Dróg Miejskich zapowiada zmiany w zasadach parkowania. Mają obowiązywać nawet po epidemii.

W wielu miejscach Warszawy na chodniku nie ma 1.5 metra przepisowej odległości. Jest to spowodowane zapakowanymi samochodami, które redukują przestrzeń dla pieszych. Wielu kierowców korzysta z prawa parkowania na chodnikach. Jest to spowodowane przede wszystkim wygodą kierującego. Wkrótce na wielu ulicach m.in. Warszawy taki stan rzeczy będzie nieaktualny.

ZDM informuje, że w czasie pandemii ,,zapotrzebowanie na przestrzeń będzie jeszcze większe” dlatego też postanowiono udostępnić pieszym większą powierzchnię na chodnikach. Zarząd Dróg Miejskich zaznacza, że szerokość chodnika nie może być ograniczana przez samochody, a piesi mają mieć zagwarantowany komfort z jego korzystania. Już dziś na wielu ulicach parkowanie przeniesiono z chodnika na jezdnię, poszerzając przestrzeń dla pieszych.

Gruntowne zmiany przeszły już odcinki ulic: Madalińskiego, Bonifraterskiej, Pięknej czy Odyńca. Wkrótce wprowadzonony przepis obejmie inne warszwskie ulice.

Paliwo na stacjach kupisz za bezcen. Ekspert przewiduje niesamowicie niską cenęPaliwo na stacjach kupisz za bezcen. Ekspert przewiduje niesamowicie niską cenęCzytaj dalej

Analizujemy też możliwość wprowadzenia takich zmian na kolejnych kilkunastu ulicach. Wśród nich są m.in. ważne ulice centrum miasta-Żelazna i Krucza. W pierwszej kolejności pracować będziemy nad tymi, na których chodniki są wyjątkowo wąskie i przeniesienie parkowania na jezdnię pozwoli je znacznie poszerzyć – informuje ZDM.

Zobacz także:

Nawet jeśli jedziesz z rodziną, możesz dostać ogromny mandat. Niemal wszystkim umknął bezwzględny zakaz

Kolosalne kary za brak biletu parkingowego - "Tyle, to ja miesięcznie wydaje na leki!"

Następny artykuł