Wóz strażacki OSP Wyszyn
Źródło: Facebook/ OSP Wyszyn

Nie doczekali się na nowego wozu strażackiego, więc ulepili go ze śniegu

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
15 Lutego 2021

Wóz strażacki to jedno z najważniejszych narzędzi strażaków w walce z ogniem. Ochotnicy z Wyszyna od lat starają się o dofinansowanie zakupu nowego pojazdu - bezskutecznie. Postanowili więc zrobić go sobie sami... ze śniegu.

Jest to wiadomość z serii pozytywnie zakręconych. Strażacy z OSP w Wyszynie stracili cierpliwość w oczekiwaniu na nowy wóz strażacki. Postanowili wziąć sprawy we własne ręce i wymarzony pojazd ulepić ze śniegu.

Wóz strażacki ze śniegu ma zastąpić wysłużonego Jelcza i Stara

- „Właśnie spełniły się marzenia naszych Druhów, w dniu dzisiejszym dotarł do nas fabrycznie nowy wóz strażacki, który zastąpi mocno wysłużone GBA - Star 244 oraz GCBA - Jelcz!” - napisali ochotnicy służący w OSP w Wyszynie w woj. wielkopolskim pod postem na Facebooku przedstawiającym zdjęcia ich nowego pojazdu.

Strażacy od wielu lat czekają na dofinansowanie zakupu nowoczesnego wozu strażackiego. Aktualnie OSP dysponuje wysłużonym starem 244 oraz Jelczem.

Prawdę mówiąc, wóz strażacki ulepiony ze śniegu dysponuje raptem nieznacznie słabszym wyposażeniem. Pojazd wyposażony bowiem został w wąż gaśniczy, kabinę, do której można wejść, oraz oświetlenie.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Wóz strażacki w OSP Wyszyn stał się atrakcją turystyczną

- „Nie mogąc doczekać się dofinansowania, nasi Druhowie wzięli sprawy w swoje ręce. Wystarczył niespełna tydzień ciężkiej pracy, abyśmy mogli cieszyć się fabrycznie nowym ciężkim pojazdem ratowniczo-gaśniczym. Pojemność zbiornika wody zależna od pogody" - czytamy pod postem.

Właściwie wszyscy reagują pozytywnie na nietypowy pomysł strażaków, który stał się pewnego rodzaju atrakcją turystyczną. Z okolic pod remizę zjeżdżają rodzice z dziećmi, aby zrobić pamiątkowe zdjęcie, nim wóz się roztopi.

Mamy nadzieję, że rządzący również docenią starania strażaków i pomogą w zdobyciu nowego, całkiem prawdziwego pojazdu.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł