Williams
Źródło: Photo by Williams

Williams wyjechał na tor. Brytyjczycy zaprezentowali bolid na nowy sezon

Piotr DutkaPiotr Dutka
18 Lutego 2021

Williams oficjalnie wyjechał na tor. Brytyjski zespół wyciąga odpowiednie wnioski z poprzednich lat i rzetelnie uczy się na własnych błędach. Ekipa z Grove postanowiła sprawdzić nową konstrukcję. W tym celu wykorzystała specjalny zapis, który pozwala testowanie bolidu na odcinku 100 km.

Williams testuje nowy bolid na sezon 2021. Brytyjczycy jako jedni z pierwszych wyjechali na tor F1.

Brytyjska ekipa zaskoczyła wszystkich, wyjeżdżając na tor w ramach testowania nowego bolidu na sezon 2021. Tym samym Williams został drugim zespołem F1, który odbył jazdy testowe przed sezonem 2021. Jako pierwszy dokonał tego McLaren.

W środowych testach brało udział dwóch kierowców. Za kierownicą nowego pojazdu zasiedli George Russel oraz Nicholas Latifi. Pokazuje to, że stajnia z Grove odrobiła lekcję i odpowiednio przygotowała się do nowego sezonu.

Warto przypomnieć, że prezentacja bolidu FW43B miała się odbyć 3 marca. Eksperci byli przekonani, że ewentualne testy nowej konstrukcji miały się odbyć dopiero po tym terminie. Brytyjska ekipa postanowiła zaskoczyć całe środowisko i wyjechała na tor już 17 lutego.

W tym celu wykorzystano specjalny przepis o tzw. dniu filmowym który pozwala na pokonanie 100 kilometrów nowym samochodem.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Ubiegły sezon, był dla Brytyjczyków prawdziwym koszmarem. Ekipa nie zdołała zdobyć nawet punktu. Jest to o tyle kuriozalna sytuacja, że zdarzyło się to pierwszy raz od sezonu 1977, kiedy to ten legendarny zespół został założony przez Franka Williamsa.

Znaczne problemy stajni z Grove doprowadziły do tego, że latem ubiegłego roku znana ekipa zmieniła swojego właściciela. Udziały przejął amerykański fundusz inwestycyjny Dorilton Capital.

O tym, że nowy sezon 2021 będzie udany informuje jeden z kierowców. Nicholas Latifi.

- Jestem przekonany, że w roku 2021 zrobimy krok naprzód. Realistycznie patrząc, nie sądzę, aby był on tak duży, jak między sezonami 2019 a 2020, bo rozwój bolidu został ograniczony i wiele się nie zmieni. Jednak nie mogę się doczekać momentu, gdy zobaczę, w jakim miejscu się znajdziemy się w grudniu -przekazał Latifi w rozmowie z "The Race".

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł