Rowerzysta AMG
Źródło: zzdrogi.pl

Wideo - Rowerzysta wjechał w Mercedesa-AMG A 45 S, a potem próbował uciec

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
25 Czerwca 2020

Mężczyzna próbował wsiąść na rower i uciec. Na szczęście refleksem wykazał się właściciel Mercedesa.

Od wielu lat wiele osób postuluje za wprowadzeniem obowiązkowego posiadania ubezpieczenia OC przez rowerzystów oraz wymogu posiadania dokumentu potwierdzającego znajomość przepisów ruchu drogowego.

Aktualnie osoby, które mają więcej niż 10 a mniej niż 18 lat, by poruszać się rowerem po drogach, muszą posiadać kartę rowerową. Dzieci poniżej 10 roku życia mogą jeździć wyłącznie pod opieką dorosłych.

Osoby powyżej 18 lat mogą wyjechać na ulicę, nie mając zielonego pojęcia o przepisach...

Taki rowerzysta nie posiada zazwyczaj ubezpieczenia OC. Dla rowerzystów jest ono bardzo tanie, ale osoby, które je kupują, są niemal mitycznymi stworzeniami. Ktoś może o nich słyszał, niewielu widziało.
Rowery nie posiadają też numerów rejestracyjnych, więc w razie jakiejkolwiek kolizji czy wypadku rowerzysta może po prostu uciec i nikt go nie namierzy.

Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na półWideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na półCzytaj dalej

Z takiego założenia prawdopodobnie wyszedł rowerzysta, którego wyczyny widzimy na nagraniu. Najpierw wjechał on na czerwonym świetle na przejście dla pieszych, popełniając na „dzień dobry” przynajmniej dwa wykroczenia - czyli jazda po przejściu oraz przejazd na czerwonym.

Mężczyzna nie zdążył jednak zjechać ani wyhamować przed ruszającym samochodem.

W efekcie uderzył w bok Mercedesa-AMG A 45 S. Rowerzysta upadł na ziemię, ale szybko się otrząsnął. Mężczyzna próbował wsiąść na rower i uciec. Na szczęście refleksem wykazał się właściciel Mercedesa, który pieszo dogonił uciekiniera i ściągnął z roweru.

Zobacz także:

1. Wideo - Tchórzliwy policjant ucieka przed autem, pozostawiając kobietę na drodze
2. Ważna zmiana ucieszy tysiące kierowców. Już wkrótce w życie wejdzie rewolucyjna ustawa
3. Wideo - Kuriozalny wypadek. Odebrał z salonu nowy samochód i dachował nim kilka sekund później

Następny artykuł