Wideo - chłopcy podpalili auta
Źródło: YouTube: KPP Tczew

W Tczewie płonęły auta. Tożsamość sprawców zaskakuje. Wideo

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
25 Września 2020

Wideo z monitoringu pomogło szybko ustalić tożsamość sprawców podpalenia aut w Tczewie. Ich tożsamość zaskoczyła wszystkich. Sprawcy wrzucili do otwartego Audi podpaloną maseczkę. Chwilę później płomienie przeniosły się na zaparkowane obok Mitsubishi.

We wtorek (22 września) w Tczewie (woj. pomorskie) przy ulicy Ogrodowej spłonęły dwa auta. Funkcjonariusze szybko rozpoczęli poszukiwania sprawców podpalenia.
Tożsamość sprawców zaskoczyła wszystkich. W zaparkowanym aucie zajęła się maseczka.

Wideo z monitoringu pomogło szybko zlokalizować sprawców.

Polska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliPolska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliCzytaj dalej

Zobacz także: Nastolatek w BMW z impetem wbił się w ciężarówkę. Jego mama zginęła w tragicznych okolicznościach

Jak przekazał Dawid Krajewski z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie, mundurowi rozpoczęli poszukiwania podpalacza od przejrzenia lokalnego monitoringu. Szybko się okazało, że podpalaczami są małe dzieci.

Chłopcy wrzuciły do auta podpaloną maseczkę

4 i 9-latek są kolegami. W obecności rodziców ostatecznie się przyznali, że do wnętrza jednego z samochodów wrzucili podpaloną maseczkę. Auto stanęło w płomieniach, a chwilę później płomienie zajęły stojący obok drugi pojazd.
„Dzielnicowi w miejscu zamieszkania, w obecności rodziców przeprowadzili rozmowę z chłopcami i ustalili, że nieletni po wejściu do audi A4 zapalniczką podpalili maseczkę ochronną, pozostawili ją w środku i wyszli z pojazdu.

W wyniku powstałego pożaru płomienie zajęły też zaparkowane obok mitsubishi” - mówi aspirant sztabowy Dawid Krajewski w rozmowie z Radio Gdańsk.

Straty w wyniku pożaru oszacowane zostały na około 20 tysięcy złotych. Sprawą chłopców zajmie się teraz sąd rodzinny, do którego policja dostarczyła materiały dotyczące podpalenia.

Wideo zamieszczamy poniżej:

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraPrawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraCzytaj dalej

Następny artykuł