Wideo - politycy wjechali autem po schodach
Źródło: ZAXID.NET

Dwóch polityków niemal wjechało autem... na klatkę schodową. Zostali wykluczeni z partii

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
24 Listopada 2020

Wideo, które przedstawia Mercedesa klasy G wjeżdżającego po schodach do budynku, prawdopodobnie będzie kosztować dwóch polityków kariery. Jeden z mężczyzn przyznał się do winy i przeznaczył własne pieniądze na naprawę uszkodzeń. Drugi z mężczyzn wciąż twierdzi, że nie brał w zdarzeniu udziału.

Dwóch polityków partii Europejska Solidarność należącej do byłego prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki zostało w sobotę wykluczonych.

Wszystko w związku z "nieprzyzwoitymi zachowaniami". Mężczyźni wjechali samochodem po schodach w Pustomytach w obwodzie lwowskim.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek. Dwóch polityków, Andrij Żydaczek i Mykoła Puszczak, wybranych w niedawnych wyborach lokalnych do samorządu, wjechali Mercedesem klasy G po schodach prowadzących na klatkę schodową.

Jeden z mężczyzn wynajmował w tym bloku mieszkanie jeden z nich.

Polscy kierowcy wniebowzięci. Zapadły kluczowe decyzje, MOPy zmienią się nie do poznaniaPolscy kierowcy wniebowzięci. Zapadły kluczowe decyzje, MOPy zmienią się nie do poznaniaCzytaj dalej

Zobacz także: Kobiety spieszyły się do pracy. Pośpiech przypłaciły wizytą w przydrożnym stawie

Wideo zarejestrował osiedlowy monitoring.

Na nagraniach z kamer monitoringu widać Mercedesa G500, który według serwisu należy do matki Mykoła Puszczaka.

Po wjeździe na górę samochód na chwilę się zatrzymał, a następnie wycofał z powrotem na parking. Po pewnym czasie z pojazdu wysiadł Żydaczek i dwóch innych mężczyzn, którzy według portalu Zaxid.net "byli w bardzo nietrzeźwym stanie".

Żydaczek przeprosił na Facebooku za swoje zachowanie i poinformował, że zapłacił za uszkodzone mienie. Mężczyzna potwierdził również, że w samochodzie z nim był Mykoła Puszczak, który nie przyznał się do udziału w tym zdarzeniu.

Wideo zamieszczamy na dole artykułu

Żydaczek oświadczył też, że autem po schodach wjechał prywatny kierowca Puszczaka, którego rzekomo prosili, by tego nie robił. Kierowca jednak ich nie posłuchał. Polityk poinformował, że sprawa została zgłoszona na policję.

Jak czytamy w sobotę na stronie internetowej partii Europejska Solidarność, Żydaczek i Puszczak, zostali wykluczeni z partii za "dopuszczenie się nieprzyzwoitych działań, przeczących wartościom partii Europejska Solidarność".

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Przejechał 178 km, gdy nagle doszło do wypadku. Nie żyje 52-letni sportowiecPrzejechał 178 km, gdy nagle doszło do wypadku. Nie żyje 52-letni sportowiecCzytaj dalej

Następny artykuł