Wideo - zemsta rolnika za podrzucanie opon
Źródło: YouTube: what's the channel

Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemścił

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
21 Sierpnia 2020

Wideo - Dzięki zapisowi z monitoringu i zarejestrowanym numerom rejestracyjnym rolnikowi udało się ustalić tożsamość śmieciarza. W operacji zwrócenia opon prawowitemu właścicielowi brało udział aż ośmiu ludzi, ciągnik i przyczepa rolnicza. Efekty „zemsty na zimno” możecie zaobserwować na nagraniu.

Jak się okazuje, nielegalne wysypiska śmieci nie są tylko polskim problemem. W oryginalny (i zadziwiająco cywilizowany) sposób poradził sobie z patologicznym zjawiskiem pewien rolnik, na którego pole ktoś systematycznie wyrzucał stare opony.

Po kilku tego rodzaju incydentach Stuart Baldwin, rolnik z Wielkiej Brytanii, postanowił zainwestować w monitoring.

Zrobił to w idealnym momencie, ponieważ sytuacja przybrała niespodziewany obrót we wtorek, 11 sierpnia. Tej nocy na jego pole wyrzucono aż 400 zużytych opon! Nie mógł tego dokonać raczej jeden człowiek z Renault Kangoo...

Wideo przedstawia, jak kulturalnie radzić sobie z problemami.

Mandat za brak maseczki w samochodzie powraca. Grozi, nawet jeśli jedziesz z bliskimiMandat za brak maseczki w samochodzie powraca. Grozi, nawet jeśli jedziesz z bliskimiCzytaj dalej

Wideo - Dzięki zapisowi z monitoringu i zarejestrowanym numerom rejestracyjnym rolnikowi udało się ustalić tożsamość śmieciarza.

Baldwin skontaktował się z właścicielem zużytych opon i wyznaczył mu trzydniowy termin na usunięcie odpadów. Gdy ten czas minął, rolnik postanowił wziąć sprawy we własne ręce.

„Termin minął ostatniej nocy, a on wciąż nie zabrał opon. Postanowiliśmy więc dostarczyć mu je z powrotem. Nie chcieliśmy zrobić mu krzywdy ani zniszczyć jego własności, dlatego umieściliśmy je w jego ogrodzie, nie powodując żadnych szkód” - mówiła cytowana przez lokalne media córka Baldwina.

W operacji zwrócenia opon prawowitemu właścicielowi brało udział aż ośmiu ludzi, ciągnik i przyczepa rolnicza. Efekty „zemsty na zimno” możecie zaobserwować na nagraniu.

Warto również dodać, że kary za zaśmiecanie środowiska są w Wielkiej Brytanii bardzo dotkliwe. Właścicielowi opon grozi teraz grzywna w wysokości 50 tys. funtów oraz maksymalnie pięć lat pozbawienia wolności.

Zobacz także:

1. Wideo - Kompletnie pijana kobieta mknęła do pracy 169 km/h. Zdążyła wyprzedzić policyjny radiowóz
2. Rozpoznał na ulicy swoje skradzione auto. Ruszył w pościg, pomogła mu policja
3. Zdjęcia - Wjechał policyjnym BMW w... butle z gazem
4. Wideo- Tragiczny wypadek. Cysterna spadła z wiaduktu po zderzeniu z Oplem Corsą
5. Mężczyzna w wypadku stracił żonę i trójkę małych dzieci. Sprawca nie pójdzie do więzienia
6. Kierowco, unikaj tych stacji paliw. UOKiK ujawnił, że „chrzczą” paliwo

Następny artykuł