Wideo - drift suvem
Źródło: Reddt

Nieudany drift na stacji benzynowej. Kierowca zniszczył auto na własne życzenie

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
9 Grudnia 2020

Wideo przedstawia kierowcę SUV-a, który wpadł na "genialny" pomysł próby driftu na terenie stacji benzynowej. Takie połączenie nie wróży nic dobrego. Na szczęście obyło się bez tragedii, a jedyną ofiarą wygłupów kierowcy jest jego auto.

Takie pomysły rzadko dobrze się kończą. Kierowca Forda Explorera mógł doprowadzić do tragedii. Na szczęście, tym razem szkody ograniczyły się do jego własnego samochodu, a w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Nierozsądne zachowanie kierowcy SUV-a zostało zarejestrowane przez świadka zdarzenia.

Wideo - Kierowca próbował driftu na stacji paliw

Próba „driftu” dużego i ciężkim SUV-em nie wydaje się najmądrzejszym pomysłem - szczególnie na stacji benzynowej. To przepis na skrajnie niebezpieczną sytuację, która w tym przypadku została nagrana przez świadka.

Zobacz także: Urodziny Radia Maryja: Przemysław Czarnek pisał do Tadeusza Rydzyka. Komplementował rozgłośnię i założyciela

Kierowca Forda miał mnóstwo szczęścia, że jego popisy nie doprowadziły do nieszczęścia czy większych szkód. Po tym, jak próbował wprowadzić swojego SUV-a w poślizg, uderzył w barierkę chroniącą dystrybutor.
Ford Explorer mocno ucierpiał w zdarzeniu. Prawdopodobnie naprawa nie będzie opłacalna i pojazd trafi na złom. W kolizji ucierpiało przednie zawieszenie, a koło pojazdu kompletnie zmieniło położenie.

Polska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliPolska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliCzytaj dalej

Zobacz także: Nastolatek w BMW z impetem wbił się w ciężarówkę. Jego mama zginęła w tragicznych okolicznościach

Zobacz także: Od dziś nowy zakaz dla Polaków. Rząd zdecydował

Ciężkie auto raczej nie zostało stworzone do jazdy w kontrolowanym poślizgu - dodatkowo mało precyzyjny układ kierowniczy nie ułatwia w prowadzenia i niemal uniemożliwia wprowadzanie delikatnych korekt toru jazdy. Kierowca przekonał się o tym (w miarę) bezboleśnie.

Wideo zamieszczamy poniżej:

Dude tries to drift his suv around gas pumps from r/IdiotsInCars

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraPrawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraCzytaj dalej

Następny artykuł