Wideo - Aston Martin kontra Kawasaki
Źródło: YouTube: Wieelki

Kierowca Aston Martina na polskiej drodze chciał zmierzyć się z motocyklem. Wideo

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
9 Grudnia 2020

Wideo nagrane na polskiej drodze pokazuje, że czasem warto się dwa razy zastanowić, nim mocniej nadepniemy na pedał gazu. Udowodnił to kierowca Aston Martina DB9. Potężne GT wyprodukowane w Gaydon ma czym się pochwalić.

Aston Martin DB9 to bez wątpienia jedno z najładniejszych współczesnych aut - choć design czerpie garściami z DB7, to wciąż wyjątkowo atrakcyjna propozycja. Produkowany od 2003 roku w fabryce Gaydon model jest napędzany przez potężny silnik V12 o pojemności 5.9 l generujący 476 koni mechanicznych oraz 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Wideo z polskiej drogi. Aston Martin kontra Kawasaki

Osiągi DB9 na tle współczesnej motoryzacji nie robią już ogromnego wrażenia, ale wciąż są ponadprzeciętne. 4,8 sekundy do 100 km/h to wynik, którym może się pochwalić, np. Volkswagen Tiguan R! W przypadku Astona mamy jednak do dyspozycji pięknie brzmiące V12 oraz zdecydowanie ładniejsze nadwozie.

Zobacz także: Samochód ciężarowy wpadł do rzeki

Masz prawo jazdy kategorii B? Zyskasz nowe uprawnienia, ale musisz spełnić dwa warunkiMasz prawo jazdy kategorii B? Zyskasz nowe uprawnienia, ale musisz spełnić dwa warunkiCzytaj dalej

Zobacz także: Poprosił policjantów o podwózkę, choć był poszukiwany. Zawieźli go na komisariat

DB9 rozpędzić się może do 306 km/h.

Na polskich drogach coraz częściej można spotkać egzotyczne modele wszelkich marek - w tym również Aston Martina. W kraju nad Wisłą ostatnio otworzono nawet salon Koenigsegga! W tym konkretnym przypadku auto przyjechało do naszego kraju z zagranicy i kierowca bardzo chciał zaznaczyć swoją obecność na drogach.

Zobacz także: Spojrzeli na rzekę i pobledli. Natychmiast zaczęli nagrywać

Za cel wybrał sobie motocyklistę i ruszył za nim w pościg. Gdy już myślał, że udało mu się zademonstrować osiągi Astona, zaskoczył go niepożądany widok...


Wideo zamieszczamy poniżej:

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

 

Następny artykuł