Wiadomości z A4 - mężczyzna zapomniany przez rodzinę
Źródło: Wrocławska Policja

Wracali z wczasów. Zapomnieli o dziadku i zostawili go... na autostradzie

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
27 Sierpnia 2020

Wiadomości z A4 brzmią jak fragment komedii familijnej. Niestety sytuacja wydarzyła się naprawdę. Dziadkowi pozostawionemu na parkingu pomogła dopiero... policja.

Do niecodziennej sytuacji doszło na podwrocławskim odcinku autostrady A4. Na jednym z parkingów, rodzina wracająca z wczasów nad Bałtykiem, zrobiła sobie krótki przystanek. Gdy już odpoczęła, wsiadła do aut i odjechała. Niestety zapomniała zabrać ze sobą dziadka.
Odjechali, zostawiając nestora rodu bez telefonu i portfela.

Historia ta przydarzyła się 60-letniemu mężczyźnie na podwrocławskim odcinku autostrady A4. Pewna rodzina ze Śląska wracała z wczasów nad Bałtykiem trzema samochodami.

Wiadomości z A4. Mężczyzna pozosawiony na kilka godzin na parkingu.

Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemściłWideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemściłCzytaj dalej

Urlopowicze zrobili sobie przystanek na jednym z MOP-ów w celu zamiany kierowców i po krótkiej chwili wszystkie trzy auta odjechały w stronę Katowic. Niestety na autostradowym parkingu pozostał 60-letni członek rodziny.

W całym zamieszaniu mężczyzna nie wsiadł do żadnego samochodu. Członkowie rodziny odjechali i przez dłuższy czas nikt nie zauważył, że w autach brakuje jednej osoby. 60-letni mężczyzna nie miał nawet jak się skontaktować z bliskimi. Pozostał w okolicy parkingu bez telefonu, dokumentów i portfela. Prosił przypadkowe osoby o pomoc, ale niestety nikt nie chciał mu pomóc.

Wiadomości A4. Policja pomogła mężczyźnie skontaktować się z rodziną za pomocą... facebooka.

Sytuację uratował dopiero patrol wrocławskiej drogówki, który wjechał na parking i zainteresował się chodzącym samotnie mężczyzną. Policjanci cierpliwie wysłuchali jego opowieści i skontaktowali się jego bliskimi. Funkcjonariusze drogówki wykorzystali w tym celu media społecznościowe, odnajdując rodzinę i wysyłając do niej wiadomość.

Zobacz także:

1. Wideo - Tragiczny wypadek. Cysterna spadła z wiaduktu po zderzeniu z Oplem Corsą
2. Rozpoznał na ulicy swoje skradzione auto. Ruszył w pościg, pomogła mu policja
3. Jeździsz sprowadzanym autem? Możesz zapłacić 100 zł mandatu - Wielu kierowców nieświadomie łamie przepisy
4. Kierowco, miej się na baczności. Już nie tylko policja będzie mogła kontrolować kierowców. MON przedstawił projekt nowej ustawy
5. Kierowco, unikaj tych stacji paliw. UOKiK ujawnił, że „chrzczą” paliwo
6. Mężczyzna w wypadku stracił żonę i trójkę małych dzieci. Sprawca nie pójdzie do więzienia

Następny artykuł