Warszawa. Pożar w parkingu podziemnym
Źródło: WawaInfo

Warszawa: Ogromny pożar w parkingu podziemnym. Spłonęło 20 aut - ponad 150 osób ewakuowano

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
16 Października 2020

Warszawa. Przy ulicy Górczewskiej doszło do poważnego pożaru w garażu podziemnym. Ponad 20 aut spłonęło. Wiele innych uległo uszkodzeniu - straż prowadzi czynności

Zapalił się samochód w garażu podziemnym. Na miejscu pracuje 45 strażaków

W piątek (16 października) doszło do potężnego pożaru w garażu podziemnym zlokalizowanym w budynku przy ul. Górczewskiej 181.

Warszawa. Ponad 20 aut spłonęło w pożarze w garażu podziemnym

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Ponad 20 aut spłonęło, wiele innych zostało uszkodzonych i odymionych. Z sufitów garażu poodpadał tynk. W trakcie pożaru w pomieszczeniu panowała wysoka temperatura - powiedział st. kpt. Michał Konopka z Zespołu Prasowego Komendy Miejskiej Państwowe Straży Pożarnej w Warszawie.

Pożar został ugaszony, jednak strażacy nadal prowadzą na miejscu działania. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Z budynku musiano ponad 150 osób.

Warszawa. Pożar w parkingu podziemnym

Warszawa. Pożar w garażu podziemnym. Ewakuowano ponad 150 osób

Strażacy prowadzą na miejscu działania. Rzecznik wyjaśnił, że trzeba oddymić i zabezpieczyć pomieszczenie. Następnie inspekcja budowlana skontroluje stan techniczny budynku.
Pożar wybuchł w garażu podziemnym w kompleksie budynków mieszkalnych przy ul. Górczewskiej 181. Z jednego z nich ewakuowano ponad 150 osób.

Mieszkańcy wrócą do domów dopiero wówczas, kiedy pozwoli na to inspekcja budowlana i zostanie oddymiona klatka schodowa. Może to potrwać kilka godzin.

Miasto podstawiło autobusy dla ewakuowanych mieszkańców – dodał Michał Konopka.

Warszawa. Pożar w parkingu podziemnym

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł