ZDrogi.pl
Youtube

Youtube

W mgnieniu oka ukradli dwa luksusowe mercedesy. Pomógł im bezmyślny właściciel - Wideo

18 Maja 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Dokładnie nie wiemy co miał w głowie właściciel dwóch luksusowych mercedesów, które zostały skradzione z posesji w hrabstwie Westchester w Nowym Yorku. Złodzieje w brawurowy sposób zdołali wejść w posiadanie dwóch samochodów. Nie byłoby to możliwe bez znaczącej pomocy bezmyślnego właściciela.

Patrząc na poniższe nagranie, można śmiało stwierdzić, że ci konkretni złodzieje otrzymali wszystko jak na tacy. Ten akt kradzieży był dziecinnie prosty. Został sfinalizowany w kilkadziesiąt sekund.

Nie od dziś wiadomo, że coraz więcej amatorów cudzej własności korzysta z nowoczesnych technologii, która w znaczny sposób ułatwia im prace.

W ostatnim czasie szczególnie popularna, a zarazem niebezpieczna stała się metoda na walizkę. W tym przypadku nie była ona jednak potrzebna.

Ci złodzieje to prawdziwi mistrzowie w swoim fachu. Zwinęli dwa luksusowe mercedesy prosto z przydomowego podjazdu. Wystarczyła niecała minuta.

wypadek-volkswagen-golf

Osobówka zderzyła się z koparką. Auto zostało zmiażdżone, nie żyje 22-latek

CZYTAJ DALEJ

W tym wypadku, nieoceniona okazała się pomoc właściciela pojazdów, który pozostawił kluczyki w stacyjkach. Złodziejom pozostało wsiąść do samochodów, staranować bramę, a następnie odjechać z miejsca zdarzenia. Zdołali oni ukraść mercedesa klasy s, a także AMG 4-Door Coupe.

Jeden z nich został wykorzystany jako taran. Doprowadziło to do poważnych uszkodzeń karoserii, jak i automatycznej bramy.

Złodzieje sprawnie wyłączyli sygnał GPS, dzięki czemu mogli bez żadnego problemu zbiec miejscowej policji. Przezorny właściciel zamontował w swoich autach drugi układ, który okazał się kluczowy w akcji odzyskania samochodów. Umożliwiał on śledzenie trasy, a także ewentualne wyłączenie silników.

Samochody zostały odzyskane, aczkolwiek wymagają wizyty w warsztacie. Oszacowana kwota napraw wyniosła aż 35 tysięcy dolarów (w przeliczeniu na złotówki to około 130 tysięcy złotych).

Właściciel wyznaczył aż 3000 dolarów nagrody za wskazanie złodziei, którzy połakomili się na jego samochody. Okazuje się, że nagrania z kamer monitoringu okazały się niewystarczające. Miejmy nadzieje, że ten incydent nauczy go zachowywania szczególnej ostrożności.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Podobne artykuły

Kierowca agresywny atak

Na drogach

Nowy Sącz. Agresywny pasażer rzucił się na kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mercedes wypadek w deszczu

Na drogach

Wypadek w trakcie ulewy. Dwa Mercedesy zderzyły się czołowo

Czytaj więcej >
Kierowca forda mondeo

Na drogach

Niepotrzebna eskalacja agresji na drodze. Winna była osoba trzecia - Wideo

Czytaj więcej >
Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince

Na drogach

Osobowe BMW rozbiło się na przydrożnym drzewie. Młody kierowca nie miał szans na przeżycie

Czytaj więcej >
Kolizja parkingowa nie powiadomił poszkodowanej

Na drogach

Po "przycierce" obiecał kontakt z poszkodowaną. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

Czytaj więcej >
Ciężarówka kolizja z Sharanem

Na drogach

Próbował wyhamować kierowcę ciężarówki. Szybko tego pożałował - Wideo

Czytaj więcej >