Urząd skarbowy sprzedaje luksusowe auta
Źródło: Materiały Prasowe

Urząd skarbowy sprzedaje luksusowe auta. W ofercie m.in. Ferrari za 170 tysięcy złotych

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
12 Sierpnia 2020

Urząd Skarbowy w Częstochowie rusza z licytacją, w której można nabyć prawdziwe „rarytasy". W ofercie znajdziemy m.in. Ferrari, Jaguara, czy Aston Martina. Cena wywoławcza oferowanych aut jest średnio o 25 proc. niższa niż ich rynkowa wartość pojazdów.

Urząd Skarbowy w Częstochowie rusza z licytacją, w której można nabyć prawdziwe „rarytasy". W ofercie znajdziemy m.in. Ferrari, Jaguara, czy Aston Martina.

Kwoty początkowe są bardzo niskie.

Są to pojazdy, które zostały zajęte przez fiskusa w ramach niezapłaconych podatków. Jak się okazuje, skarbówka ma coraz bardziej kreatywne pomysły na ściąganie zadłużenia.

Wideo - Jak otworzyć policyjną blokadę z koła za pomocą długopisu. Jest to zdecydowanie prostsze niż Ci się wydajeWideo - Jak otworzyć policyjną blokadę z koła za pomocą długopisu. Jest to zdecydowanie prostsze niż Ci się wydajeCzytaj dalej

Urzędy skarbowe coraz chętniej zajmują majątki dłużników. Dzięki licytacjom możliwe jest odzyskanie zaległych pieniędzy. Jest to najlepszy sposób na ściągnięcie należnych podatków i innych zobowiązań od osób, które stosują kreatywne triki i tak zarządzają finansami, by zajęcie pieniędzy na polskich kontach nie było możliwe.

Dla fanów luksusowych samochodów szykuje się prawdziwa „wyprzedaż” w Częstochowie. Tamtejszy Urząd wystawił na aukcję aż 23 luksusowe auta.

- Na licytację trafiło ponad 20 samochodów osobowych znanych marek. Wśród nich Mercedesy, Volvo, BMW, Lexus, Jaguar, Aston Martin i inne. Cena wywołania wynosi 3/4 wartości szacunkowej. Urząd nie odpowiada za wady ukryte licytowanych samochodów – poinformowała Grażyna Kmiecik z Izby Skarbowej w Katowicach, cytowana przez portal Dziennik.pl.

Urząd Skarbowy w Częstochowie - Licytacja autUrząd Skarbowy w Częstochowie - Licytacja aut
Tabela pochodzi z ogłoszenia o licytacji

Cena wywoławcza oferowanych aut jest średnio o 25 proc. niższa niż ich rynkowa wartość.

Licytacje oraz oględziny odbędą się 13 i 14 sierpnia w Częstochowie. Start o godzinie 10.00, a oględziny odbywać się będą od 9:00.

Auta trafiły do tego leżącego w województwie śląskim miasta z Warszawy, gdzie zostały zarekwirowane jednej ze spółek działających w obszarze branży chemicznej - donosi Dziennik.
Jakie auta możemy zobaczyć na parkingach i jakie są ceny wywoławcze? Motoryzacyjni dziennikarze portalu Dziennik.pl zdradzili szczegóły! Przyglądamy się.

Urząd Skarbowy w Częstochowie - Licytacja autUrząd Skarbowy w Częstochowie - Licytacja aut
Tabela pochodzi z ogłoszenia o licytacji

Urząd Skarbowy w Częstowchowie ma do zaoferowania bardzo interesujące auta.

Auta są wystawione w cenach obniżonych średnio o 1/4 wartości rynkowej. Dodatkowo - jeżeli licytacja nie odbędzie się w terminie i konieczne będzie ogłoszenie II terminu (zaplanowanego na 20-21 sierpnia), to ceny wywoławcze zostaną obniżone do połowy szacunkowej wartości rynkowej.

Aby wziąć udział w licytacji, należy wpłacić kaucję. Wadium to 10 proc. kosztów oszacowania.

Zobacz także:

1. Wideo - Wybuch w Bejrucie nagrany z jadącego auta. Fala uderzeniowa zniszczyła BMW
2. Rekordowa kontrola policji. Ten kierowca dostał 21 punktów karnych i gigantyczny mandat. Nietypowa przyczyna szaleńczego rajdu
3. Wideo - Spektakularny wypadek trzech motocyklistów. Motocykl dosłownie wystrzelił w powietrze
4. Simon Cowell ma złamany kręgosłup . Koszmarny wypadek jurora „Idola” i „X Factor”
5. Koszmarny wypadek z udziałem nastolatka. Kompletnie pijany kierowca potrącił go na oczach jego matki
6. Wideo - Przerażający wypadek z Łodzi. Kompletnie pijany motocyklista zabił swojego kolegę

Następny artykuł