Unia Europejska wydała nowa normę spalinową
Źródło: Next.pl

Prawie milion nowych aut pójdzie pod młotek. Unia Europejska podjęła absurdalną decyzję

Piotr DutkaPiotr Dutka
31 Lipca 2020

Dbanie o środowisko jest bardzo ważną sprawą, która dotyczy każdego z nas. Jednak czasami decyzje Unii Europejskiej związane bezpośrednio z ekologią są po prostu absurdalne. Prawie milion nowych samochodów prosto z fabryki pójdzie na złom. Wszystko przez jedno rozporządzenie.

Unia Europejska wprowadza nowe prawo. Kilkaset tysięcy nowych samochodów zostanie zezłomowanych.

Od 1 stycznia w całej Unii Europejskiej mają obowiązywać nowe normy Euro 6d. W praktyce oznacza to, że spora część producentów zrezygnuje z samochodów z napędem spalinowym, inwestując w hybrydy oraz elektryki. Oficjalnie kończy się 2-letni okres przejściowy. Jednak nie wszystko poszło po myśli producentów.

Mowa o pandemii koronawirusa, która skutecznie pokrzyżowała szyki wielu koncernom. W związku ze wstrzymaniem produkcji oraz gorszymi wynikami sprzedaży wiele pojazdów zalega na fabrycznych parkingach. Jedno jest pewne do końca roku, tego zapasu samochodów na pewno nie uda się sprzedać.

Kierowca TIR-a zdążył przekazać żonie, że ma zawał. Upuścił telefon, nim powiedział, w jakim jest krajuKierowca TIR-a zdążył przekazać żonie, że ma zawał. Upuścił telefon, nim powiedział, w jakim jest krajuCzytaj dalej

Warto podkreślić, że istnieje pewien przepis, który jest lekką ulgą dla wielu producentów. Mówi on o tym, że można sprzedawać samochody ze starą normą. Jednak może to być tylko 1/10 całej oferty. Dziewięć na dziesięć aut musi spełniać nowe normy Euro 6d.

W praktyce oznacza to, że nawet 800 tysięcy pojazdów pójdzie na złom, ponieważ nie będzie możliwości ich rejestracji po 1 stycznia 2021 roku.

Zobacz także:

1. Zdjęcia - Dramat na węźle Konotopa. BMW bez kierowcy i makabryczne odkrycie

2. Zdjęcia - Polonez powróci na polskie drogi. Wygląda obłędnie. Jeden szczegół zaskakuje

3. Figle w aucie - Czy grozi za nie mandat? Wbrew pozorom to nie takie oczywiste

4. Koszmarny wypadek. Ten kierowca zbyt dosłownie wziął słowa na rondzie prosto

5. Leciwy maluch „wpadł” w ręce policji. Starszy Pan musiał się gorzko tłumaczyć

Następny artykuł