LPR
Źródło: zdrogi.pl

Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
14 Maja 2020

Każdego dnia Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, realizuje zadania zmierzające do ratowania życia i zdrowia ludzi, bez tego, co ukradziono, pilot nie wykona żadnej misji.

W Warszawie skradziono samochód pilota śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W aucie był sprzęt medyczny oraz licencja pilota. Bez nich mężczyzna nie może pracować. Sprawą już zajmuje się policja.

„Złodzieje, którzy ukradli samochód naszego Kolegi, zapewne już zauważyli, że w jego bagażniku znajdował się sprzęt Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i licencja pilota. Bez tego, co ukradli, nasz pilot nie wykona żadnej misji” - napisało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.
Skradzionych przedmiotów nie da się niezauważalnie sprzedać ani wykorzystać poza bazą Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego.

Służby medyczne proszą złodziei - jeśli nie możecie zwrócić/porzucić samochodu (Honda CRV, szary metalik, szachownica lotnicza na klapie bagażnika), to chociaż odeślijcie sprzęt, bez którego nie możemy latać.

Kierowcy MPK łamią rządowe obostrzenia i nie przyjmują mandatów. Według prezesa przepisy są niekonstytucyjneKierowcy MPK łamią rządowe obostrzenia i nie przyjmują mandatów. Według prezesa przepisy są niekonstytucyjneCzytaj dalej

LPR zapewnia także, że osoba, która odda sprzęt i dokumenty, lub przekaże informacje, które pozwolą zlokalizować przedmioty, zachowa anonimowość.

Każdego dnia Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, realizuje zadania zmierzające do ratowania życia i zdrowia ludzi, bez tego, co ukradziono, pilot nie wykona żadnej misji.

Sprawą skradzionego samochodu pilota LPR zajmuje się już stołeczna policja.

Zawiadomienie o kradzieży samochodu zostało przyjęte we wtorek. Obecnie funkcjonariusze prowadzą postępowanie wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Noszenie maseczki w samochodzie nadal będzie obowiązkowe? Rząd luzuje obostrzenia od 18 maja
  2. WIDEO - Arrinera Hussarya. Co dalej z polskim superautem?
  3. ZDJĘCIA - Kupili Mercedesa i postanowili go przetestować na A4. Auto spłonęło
Następny artykuł