Traktorzysta zorganizował kulig - nie zatrzymał się do kontroli
Źródło: Photo by Tiziano Brignoli on Unsplash

Traktorzysta urządził kulig i uciekał przed policją. Mężczyzna odpowie przed sądem.

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
12 Lutego 2021

Traktorzysta zorganizował kulig dla swoich znajomych. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował uciekać przed policją. 23-latek wkrótce stanie przed sądem - grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w Górzycy w województwie lubuskim. Młody traktorzysta postanowił zorganizować kulig dla swoich znajomych.

Policjanci próbowali zatrzymać go do kontroli drogowej - mężczyzna jednak nie reagował na polecenia, za co teraz odpowie przed sądem.

Jak przekazali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach, we wtorek 9 lutego, dzielnicowi w Górzycy zatrzymali 23-latka, który podczas jazdy ciągnikiem nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Traktorzysta zorganizował kulig

- "Za ciągnikiem na sznurku przyczepione były dwa worki foliowe ze słomą, na których siedziało dwóch innych mężczyzn" - przekazali funkcjonariusze z KPP w Słubicach.

- "Mimo wydawanych poleceń i użycia sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych mężczyzna nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Kierujący ciągnikiem poruszał się z nadmierną prędkością w stosunku do panujących trudnych, zimowych warunków na drodze "- poinformowano.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Zgodnie z relacją policjantów, traktorzysta stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym.

- "Po przejechaniu kilkuset metrów ciągnik został zatrzymany" - przekazali funkcjonariusze z KPP w Słubicach.

Traktorzysta może zostać pozbawiony wolności nawet do 5 lat

- "Nieodpowiedzialny 23-latek, który świadomie nie zatrzymał się do kontroli drogowej, popełnił przestępstwo. Przepisy mówią, że kierowca, który świadomie zmusi policjantów do pościgu i chcąc uciec, nie zatrzyma się, mimo stosowania sygnałów dźwiękowych i świetlnych, popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności" - informują funkcjonariusze.

Ponadto sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów na 15 lat.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł