ZDrogi.pl
PSP Białystok

PSP Białystok

Tragedia na prostej drodze. Osobówka z ogromną siłą wbiła się w samochód ciężarowy

31 Lipca 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Do strasznego wypadku doszło na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Rybniki niedaleko Białegostoku. Zderzyły się samochód osobowy oraz ciężarówka. Niestety, ale w wyniku tego incydentu swoje życie stracił ksiądz Arkadiusz Pietuszewski, proboszcz parafii w Studzienicznej.

Do tego koszmarnego zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie na trasie Augustów – Białystok (droga krajowa numer 8). Tuż po godzinie 14.00 lokalne służby zostały zawiadomione o groźnym wypadku w miejscowości Rybniki. Osobówka zderzyła się z samochodem ciężarowym.

Według wstępnych ustaleń miejscowej policji kierowca nissana w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się z nadjeżdżającym samochodem ciężarowym. Dokładnie nie wiadomo, dlaczego auto znalazło się po drugiej stronie jezdni.

Niestety, ale kierujący nissanem nie miał najmniejszych szans na przeżycie. Siła uderzenia była ogromna, o czym świadczą uszkodzenia obu pojazdów. Z samochodu osobowego praktycznie nic nie zostało.

Ciało poszkodowanego kierującego było zakleszczone w rozbitym pojeździe. Na miejsce zadysponowano strażaków, którzy za pomocą specjalistycznego sprzętu zdołali rozciąć karoserię auta.

35-letni kierowca TIR-em odniósł obrażenia ciała, dlatego został przetransportowany do najbliższej placówki medycznej. W momencie zdarzenia był trzeźwy.

PKL.SA

Wystarczyła brawura oraz chwila nieuwagi. Kierowca zmiótł rogatki - Wideo

CZYTAJ DALEJ

W toku prowadzonych działań okazało się, że ofiarą wypadku pod Białymstokiem był był ks. Arkadiusz Pietuszewski, który pełnił swoją posługę jako proboszcz parafii w Studzienicznej.

PSP Białystok

PSP Białystok

50-letni duchowny pochodził z Sejn. W połowie lat 90. został wikariuszem w parafii św. Jana Chrzciciela w Augustowie. W 2008 r. pełnił posługę jako proboszcz w Kolnicy, a od 2015 r był proboszczem w Studzienicznej.

"Z żalem i nadzieją Życia Wiecznego informuję, że dnia 29 lipca 2021 roku wskutek wypadku drogowego zginął śp. ks. kan. dr Arkadiusz Pietuszewski (l. 50), wieloletni kustosz Sanktuarium Matki Boskiej Szkaplerznej w Studzienicznej. Proszę o modlitwę za Zmarłego Kapłana i za pogrążoną w smutku Rodzinę" – przekazał ks. Marcin Maczan, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Ełku.
Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl
  • Zaparkowała swoje BMW w niezrozumiały sposób. Zablokowała przejazd strażakom - Wideo

  • Kierowca zniszczył nowego kampera za ponad 200 tys. Kupił go dwa tygodnie temu - Wideo

  • Odbijał się od barierki do barierki. Był tak pijany, że ledwo stał na nogach - Wideo

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl