TIR, który przyjechał do Polski z Rumunii transportował czterech Afgańczyków
Źródło: Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

Przyjechał do Polski z nietypowym „ładunkiem". Grupa Afgańczyków zatrzymana

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
9 Lutego 2021

Tir z nadprogramowym ładunkiem został zatrzymany przez Straż Graniczną w rejonie Miejsca Obsługi Podróżnych Polesie na autostradzie A2 w kierunku Warszawy. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie od jednego z kierowców, który dostrzegł ludzką rękę wystającą z przestrzeni ładunkowej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Łodzi zatrzymali czterech cudzoziemców, którzy podawali się za obywateli Afganistanu.

Młodzi mężczyźni zostali znalezieni w naczepie tira, który przyjechał z Rumunii do Polski.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (5 lutego), w rejonie Miejsca Obsługi Podróżnych Polesie na autostradzie A2 w kierunku Warszawy. O swoich podejrzeniach poinformował Straż Graniczną kierowca jednej z ciężarówek.

Przejeżdżając obok parkingu, mężczyzna zauważył rękę wystającą z przestrzeni ładunkowej tira.

TIR zatrzymał się w rejonie MOP. Z wnętrza wystawała ludzka ręka. W środku byli imigranci

- „Funkcjonariusze z łódzkiej placówki Straży Granicznej ustalili, że w przestrzeni ładunkowej samochodu znajduje się czterech młodych mężczyzn.

Każdy z nich posiadał przy sobie tymczasowy dokument tożsamości azylanta, wydany przez władze Rumunii, co świadczyło o ubieganiu się przez nich o ochronę międzynarodową na terytorium Rumunii.

Cudzoziemcy oświadczyli, że są obywatelami Afganistanu, a podróż do Polski w naczepie tira zorganizowali im przemytnicy.

Następnie z naszego kraju mieli przedostać się do Belgii, aby na miejscu uzyskać status pobytowy" - przekazała PAP w poniedziałek rzeczniczka komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej Dagmara Bielec-Janas.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

TIR z nielegalnym "ładunkiem". Cudzoziemcy zostali zatrzymani

Wszystkim cudzoziemcom przedstawiono zarzuty przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom. Ponadto wśród zatrzymanych znajdowały się dwie osoby niepełnoletnie, które nie miały pełnej zdolności do czynności prawnych.

Na czas trwania postępowania został im ustanowiony kurator, a następnie decyzją sądu zostały one skierowane do Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Kętrzynie.

Dwóch pozostałych Afgańczyków umieszczono w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku.

Wobec wszystkich zatrzymanych wszczęto postępowania administracyjne w kierunku zobowiązania do powrotu.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł