Tesla ma nowego konkurenta. To Lucid Air
Źródło: Photo by Lucid

Lucid Air, czyli Tesla na sterydach. Rekordowy zasięg elektrycznej piękności

Piotr DutkaPiotr Dutka
10 Sierpnia 2020

Każdy fan motoryzacji pamięta rok premiery kultowego elektryka prosto z fabryk Tesli. Od 2012 roku minęło wiele czasu. Jednak dopiero 8 lat później na rynek wyjdzie godny rywal tego modelu. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że będzie to elektryk z największym zasięgiem.

Tesla ma bezpośredniego konkurenta? Lucid Air wkrótce wyjedzie na publiczne drogi.

Tesla Model S zaledwie 2 miesiące temu zszokowała świat swoim imponującym zasięgiem. W badaniu EPA jej zasięg przekroczył 400 mil (640 km). Teraz na swoją premierę czeka następny, równie ciekawy samochód. Mowa o Lucid Air, który z marszu ma zostać najpopularniejszym elektrykiem na rynku.

Producent zapowiadał, że 400 milowy zasięg jest jak najbardziej realny. Wiadomo jednak, że zapowiedzi były nieoszacowane i pojazd będzie mógł osiągnąć zdecydowanie lepszy wynik.

Wideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragediiWideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragediiCzytaj dalej

Z filmiku opublikowanego przez oficjalny profil Lucid Motors na Twitterze wynika, że model Air z wielką łatwością przekracza 402 mile (nominalny zasięg Tesli Model S Long Range Plus wg norm EPA) i nie zatrzymuje się. Ostatnią wartością jest niebagatelny wynik 442 mil.

Czy nowy elektryczny wóz będzie mieć taki zasięg, a może jeszcze przekroczy wszelkie oczekiwania? Oficjalnie odpowiedź poznamy 11 sierpnia, pomimo faktu, że na sam samochód trzeba poczekać jeszcze dłużej. Firma szumnie zapowiedziała, że nowy król segmentu EV zostanie zaprezentowany 9 września.

Zobacz także:

1. Wideo - Śmiertelnie groźny incydent. Żywioł zniszczył samochód w rekordowym tempie

2. Wideo - Wybuch w Bejrucie nagrany z jadącego auta. Fala uderzeniowa zniszczyła BMW

3. Tragiczny wypadek autokaru z Polakami. Nie żyje jedna osoba, dziesiątki rannych

4. Złodzieje ukradli ministrowi samochód spod domu w Zakopanem. Policja szuka złodziei

5. Zabił własne dziecko - Ojciec zaproponował dla siebie karę, prokurator się zgodził

Następny artykuł