Tesla i jej system autonomicznej jazdy
Źródło: YouTube: Dave Mac

Tesla Model 3 i wersja BETA systemu autonomicznej jazdy w akcji - Wideo

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
7 Grudnia 2020

Tesla prezentuje możliwości swojego systemu "prawie" autonomicznej jazdy. Jak rozwiązanie sprawdza się na prawdziwych drogach? Prezentuje to filmik przedstawiający dość zwykła sytuację.

W październiku Tesla udostępniła swoje oprogramowanie „Full Self-Driving Beta” garstce właścicieli, aby mogli przetestować nową funkcję. Wideo daje wgląd w możliwości systemu.

Musk twierdzi, że ich rozwiązanie jest prawdopodobnie systemem najbliższym pełnej autonomii, więc warto zobaczyć, jak działa w prawdziwym życiu - które znacznie odbiega od komputerowych symulacji.

Zobacz także: Karol Strasburger jest zażenowany wysokością swojej emerytury. "Zbyt niskie, żeby normalnie funkcjonować, utrzymać dom, samochód"

Tesla samodzielnie wyprzedza śmieciarkę - manewr pozostawia sporo do życzenia

Na nagraniu widzimy Teslę Model 3, która zbliża się do śmieciarki stojącej na jezdni - ciężki pojazd porusza się dość wolno i często się zatrzymuje. Systemy samochodu szybko decydują, że najlepszym rozwiązaniem będzie wyprzedzanie go.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Tesla uważa, że jest najbliżej stworzenia w pełni autonomicznego asystenta

W związku z tym Tesla przesuwa się nieco w lewo, aby sprawdzić, czy manewr można przeprowadzić bezpiecznie. Chwilę później zapada decyzja i pojazd wyprzedza śmieciarkę.

Zobacz także: Ujawniono nagranie z akcji TOPR. Ciarki chodzą po plecach

Z jednej strony jest to imponująca demonstracja możliwości pojazdu. Było to jednak dalekie od płynnego manewru wyprzedzania - ponadto kierowca musiał interweniować na pewnym etapie, gdy Model 3 próbował zbyt szybko wrócić na swój pas.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł