ZDrogi.pl
Policjanci obserwowali kierowców z drona. Wykryli mnóstwo wykroczeń. Opublikowali w sieci wideo

YouTube: KWP Olsztyn

Tak jeżdżą Polacy. Policjanci wyłapywali ich z drona. Do sieci trafiło nagranie

26 Lipca 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Policjanci z Grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie opublikowali w sieci nagranie, na którym widać nową metodę łapania piratów drogowych. Chodzi oczywiście o zastosowanie dronów, które są niewidoczne dla kierowców i pozwalają niepostrzeżenie obserwować „wyczyny” Polaków na drodze.

Choć o nabyciu dronów przez policję wiadomo od dawna, wciąż wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że ich wykroczenia mogą być obserwowane z przestworzy. Olsztyńska drogówka opublikowała w sieci nagranie, na którym widać jak bardzo skuteczna jest nowa metoda.

Drony są niewidoczne dla kierowców i gwarantują jednocześnie doskonały widok na kontrolowany odcinek drogi.

Na nagraniu widzimy jak policjanci, dzięki wykorzystaniu drona, zarejestrowali m.in.: niestosowanie się do znaków drogowych, korzystanie z telefonu podczas jazdy, nieprawidłowe zabezpieczenie przewożonego ładunku, jazdę na jednym kole motocyklem, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niestosowanie się do znaków zakazujących wyprzedzania.

Szarpanina kobiety z policją. Nie chciała założyć maseczki

Szarpanina na Orlenie. Kobieta nie chciała założyć maseczkii - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Drony przydadzą się podczas egzekwowania nowych przepisów

Można śmiało postawić tezę, że drony będą coraz częściej wykorzystywane przez drogówkę w związku z wejście w życie nowych przepisów, które będzie można łatwo skontrolować takim sprzętem. 

Od 1 czerwca zakazana jest jazda na zderzak, tzn. na autostradach i drogach ekspresowych należy zachować odstęp równy połowie naszej prędkości wyrażonej w metrach (czyli np. 50 m od drugiego auta jeśli jedziemy z prędkością 100 km na godz.).

Nagranie udostępniamy poniżej:

Zobacz co wiesz o polskiej motoryzacji

Pytanie 1 z 10

W którym roku rozpoczęto produkcję seryjną Poloneza?

Źródło: komputerswiat.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl