ZDrogi.pl
Szybcy i wściekli kolekcja

YouTube: Roads Untraveled

Pewien Kanadyjczyk posiada kolekcję 24 aut z serii "Szybkich i Wściekłych"

2 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Szybcy i wściekli - kultowa seria filmów, które (przynajmniej na początku) miały wiele wspólnego z motoryzacją. Pierwsze trzy części prawdziwa klasyka. Każdy fan motoryzacji obejrzał je wielokrotnie - kolejne odsłony są coraz mocniej oderwane od tematyki.

Jorge Acosta mieszka w Edmonton w Kanadzie. Mężczyzna jest super fanem (to dobre określenie) serii „Szybcy i wściekli” (Fast and furious) do tego stopnia, że postanowił skompletować najpopularniejsze auta franczyzy. Nie mowa tu o resorakach - Jorge ma 24 PRAWDZIWE auta, które stylizowane są na pojazdy występujące w filmach. Wśród nich znajdziemy takie rarytasy jak Toyota Supra, Nissan Skyline czy klasyczny Dodge Charger.

Kolekcja liczy 24 samochody.

Każdy z nich jest repliką pojazdu z serii filmów Szybcy i wściekli. Kolekcja replik samochodów filmowych może być największą taką kolekcją w rękach prywatnych. Zgodnie z powyższym filmem z kanału Roads Untraveled, Jorge nie zamierzał budować szalonej kolekcji. Kiedy zaczął kupować samochody i zamieniać je w repliki, jego los został przypieczętowany.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Szybcy i wściekli - prywatna kolekcja 24 aut z filmu

Na szczęście w swoim hobby ma wsparcie żony i rodziny. Najwyraźniej wie też co nieco o kupowaniu i sprzedawaniu samochodów, ponieważ środki finansowe, które przeznaczył na kolekcję, w części pochodzą z importu pojazdów JDM do Ameryki Północnej i odsprzedaży ich z zyskiem. W filmie mowa o przynajmniej 10 Toyotach Suprach, które sprowadził w ciągu pięciu lat - z pewnością była to okazja do zarobienia poważnych pieniędzy.

Nie ma wzmianki o tym, ile Jorge zainwestował w kolekcję. Oczywiście niektóre samochody, takie jak Jetta Jessego z oryginalnego filmu lub Eclipse Romana z części drugiej, można kupić za grosze, ale Skyline R33 i R34 to już poważny wydatek. To samo dotyczy Porsche 911 i Toyoty Supry.

Wkrótce do kolekcji dołączy, budowana obecnie, różowa Honda S2000 Suki z drugiego filmu oraz czarny Buick Grand National z „Fast Four". Jorge ma nadzieję, że jego kolekcja wkrótce będzie liczyć 35 samochodów.

W obecnej chwili ma auta ze wszystkich filmów. Jest nawet nowa pomarańczowa Toyota Supra z nadchodzącego Fast Nine, który ma wejść do kin w przyszłym roku.

Szybcy i Wściekli mają liczyć łącznie 11 filmów (trzy jeszcze przed nami), zatrzymanie się na 35 autach może nie być możliwe.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Nie żyje Robert Kokh

Aktualności

Nie żyje gwiazda sportu motorowego. Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo

Czytaj więcej >
Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >

Aktualności

Warszawa. Napad z bronią na kierowcę taksówki. Policja poszukuje sprawcy

Czytaj więcej >
Ford Kuga. Źródło: zDrogi.pl

Aktualności

Kupili auto i nie mogą nim jeździć, bo zarejestrowano już drugie z tym samym VIN-em

Czytaj więcej >
Chiny zapłacił za BMW w monetach

Aktualności

Kupił wymarzone BMW za pomocą monet. Przyniósł do salonu aż 900 kg miedziaków - Wideo

Czytaj więcej >
Funkcjonariusze walczyli o życie niemowlęcia. Dziecko zakrztusiło się kawałkiem jabłka

Aktualności

Monitoring miejski w Poznaniu nagrał dramatyczną walkę o życie niemowlęcia

Czytaj więcej >