Szybcy i wściekli kolekcja
Źródło: YouTube: Roads Untraveled

Pewien Kanadyjczyk posiada kolekcję 24 aut z serii „Szybkich i Wściekłych”

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
2 Grudnia 2020

Szybcy i wściekli - kultowa seria filmów, które (przynajmniej na początku) miały wiele wspólnego z motoryzacją. Pierwsze trzy części prawdziwa klasyka. Każdy fan motoryzacji obejrzał je wielokrotnie - kolejne odsłony są coraz mocniej oderwane od tematyki... i rzeczywistości.

Jorge Acosta mieszka w Edmonton w Kanadzie. Mężczyzna jest super fanem (to dobre określenie) serii „Szybcy i wściekli” (Fast and furious) do tego stopnia, że postanowił skompletować najpopularniejsze auta franczyzy. Nie mowa tu o resorakach - Jorge ma 24 PRAWDZIWE auta, które stylizowane są na pojazdy występujące w filmach. Wśród nich znajdziemy takie rarytasy jak Toyota Supra, Nissan Skyline czy klasyczny Dodge Charger.

Kolekcja liczy 24 samochody.

Każdy z nich jest repliką pojazdu z serii filmów Szybcy i wściekli. Kolekcja replik samochodów filmowych może być największą taką kolekcją w rękach prywatnych. Zgodnie z powyższym filmem z kanału Roads Untraveled, Jorge nie zamierzał budować szalonej kolekcji. Kiedy zaczął kupować samochody i zamieniać je w repliki, jego los został przypieczętowany.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Szybcy i wściekli - prywatna kolekcja 24 aut z filmu

Na szczęście w swoim hobby ma wsparcie żony i rodziny. Najwyraźniej wie też co nieco o kupowaniu i sprzedawaniu samochodów, ponieważ środki finansowe, które przeznaczył na kolekcję, w części pochodzą z importu pojazdów JDM do Ameryki Północnej i odsprzedaży ich z zyskiem. W filmie mowa o przynajmniej 10 Toyotach Suprach, które sprowadził w ciągu pięciu lat - z pewnością była to okazja do zarobienia poważnych pieniędzy.

Nie ma wzmianki o tym, ile Jorge zainwestował w kolekcję. Oczywiście niektóre samochody, takie jak Jetta Jessego z oryginalnego filmu lub Eclipse Romana z części drugiej, można kupić za grosze, ale Skyline R33 i R34 to już poważny wydatek. To samo dotyczy Porsche 911 i Toyoty Supry.

Wkrótce do kolekcji dołączy, budowana obecnie, różowa Honda S2000 Suki z drugiego filmu oraz czarny Buick Grand National z „Fast Four". Jorge ma nadzieję, że jego kolekcja wkrótce będzie liczyć 35 samochodów.

W obecnej chwili ma auta ze wszystkich filmów. Jest nawet nowa pomarańczowa Toyota Supra z nadchodzącego Fast Nine, który ma wejść do kin w przyszłym roku.

Szybcy i Wściekli mają liczyć łącznie 11 filmów (trzy jeszcze przed nami), zatrzymanie się na 35 autach może nie być możliwe.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł