ZDrogi.pl

Szukał śmierci na ruchliwej drodze. Jechał prosto na innego kierowcę - Wideo

22 Września 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Zachowanie niektórych zmotoryzowanych jest po prostu niezrozumiałe. Brak skupienia, a także brawura to czynniki, które znacznie pogarszają bezpieczeństwo na polskich trasach. W ten obraz idealnie wkomponował się pewien kierowca, który zjechał na sąsiedni pas i mógł doprowadzić do czołowego zderzenia.

Odpowiednia koncentracja w czasie jazdy to warunek konieczny bezpiecznej jazdy. Niektórzy kierowcy bagatelizują ten aspekt, przez co na publicznych trasach dochodzi o wielu niebezpiecznych, a także niezrozumiałych incydentów.

Idealnym przykładem może być zdarzenie, do którego doszło na jednym z odcinków drogi krajowej numer 16 na trasie Olsztyn - Mrągowo. Pewien kierujący zjechał na sąsiedni pas, wprost przed maskę innego pojazdu.

Jeden błąd mógł mieć tragiczne konsekwencje.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

W tej konkretnej sytuacji, tragedii zapobiegł refleks oraz opanowanie autora nagrania, który w ostatniej chwili zjechał bliżej prawej krawędzi jezdni. Skupienie uratowało jego życie.

Dokładnie nie wiadomo, co było odpowiedzialne za takie, a nie inne zachowanie kierującego Fordem. Być może jego uwaga była zaabsorbowana zupełnie czym innym.

Kierowca miał sporo szczęścia, że nie doszło do czołowego zderzenia. W chwili zdarzenia podróżował wraz z pasażerką. Gdyby, spełnił się najgorszy scenariusz, jego sumienie obciążałoby kilka śmiertelnych ofiar.

Warto zaznaczyć, że według najnowszych amerykańskich badań, 78% kolizji i 65% groźnych sytuacji na drodze spowodowanych jest nieuwagą lub rozkojarzeniem kierowcy. 

Z praktycznego punktu widzenia, do niebezpiecznych sytuacji na drodze dochodzi wtedy, gdy za kierownicą siedzi osoba zestresowana lub otaczana zbyt silnymi bodźcami z zewnątrz.

Myślisz, że znasz się na motoryzacji? Te pytania zweryfikują twoją wiedzę

Pytanie 1 z 10

Polski Fiat 126p to inaczej?

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.plPiotr DutkaAutor

Motoryzacja interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie musclecary również powodują u mnie szybsze bicie serca.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Na drogach

Jechali na pogrzeb. Sami zginęli w koszmarnych okolicznościach na trasie S3

Czytaj więcej >

Na drogach

Ciągnik rolniczy zmiażdżył osobówkę jak puszkę. Nie żyje młody kierowca

Czytaj więcej >

Na drogach

Pirat w passacie wyprzedzał na ,,trzeciego". W ekspresowym tempie stracił prawo jazdy - Wideo

Czytaj więcej >

Na drogach

Śmierć spotkała go podczas tankowania. Zmiażdżyła go rozpędzona osobówka - Wideo

Czytaj więcej >

Na drogach

Samochód zaczął płonąć w trakcie jazdy. Policjanci bez wahania wkroczyli do akcji - Wideo

Czytaj więcej >

Na drogach

Dostarczył przesyłkę pod same drzwi. To, co zrobił później, jest wstrząsające - Wideo

Czytaj więcej >