ZDrogi.pl
Policja Pomorska

Pomorska Policja

Szaleńczą ucieczkę przed policją zakończył na barierkach. Lista jego wykroczeń jest bardzo długa

20 Maja 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Pewien 23-latek nie będzie zbyt miło wspomniał, bliskiego spotkania z policjantami z gdańskiej drogówki. Młody mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, a następnie uderzył w bariery energochłonne. Okazało się, że szaleńcza ucieczka nie była jego jedynym przewinieniem.

Nie od dziś wiadomo, że niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest równoznaczne z poważnymi konsekwencjami. Najwyraźniej nie zdawał sobie z tego sprawy pewien 23-latek, który przez swoją brawurę i głupotę wpadł w poważne tarapaty.

Zdarzenie miało miejsce w środę wieczorem. Policjanci z komendy wojewódzkiej w Gdańsku podczas rutynowego patrolu zauważyli kierującego, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość.

Początkowo, zastosował się on do polecenia mundurowych, jednak po chwili gwałtownie przyśpieszył i zdecydował się na ucieczkę.

KMPSP w Lublinie

Siłą wciągnął byłą partnerkę do swojego auta. Później z impetem wbił się w kościelny mur

CZYTAJ DALEJ

Policjantom nie pozostało nic innego jak szybka pogoń za podejrzanym w celu jego zatrzymania. Kierowca nie reagował zarówno na sygnały świetlne, jak i dźwiękowe.

Nieodpowiedzialny kierujący bardzo szybko wpadł w ręce policji. Stracił on panowanie nad swoim pojazdem, a następnie z wielką siłą uderzył w barierkę energochłonną, kończąc swój brawurowy rajd.

Jak się okazało, mężczyzna miał na sumieniu kilka przewinień. Ustalono, że trzy miesiące temu stracił on swoje uprawnienia do kierowania. Wszystko z powodu jazdy z nadmierną prędkością. Na domiar złego, osobowa mazda nie miała ważnych badań technicznych.

Nie był to jednak koniec kłopotów 23-latka. Podczas przeszukania osobówki funkcjonariusze znaleźli woreczek strunowy z zielonym suszem. Przeprowadzone badanie wykazało, że to marihuana.

Młodemu mężczyźnie pobrano krew do badań, które wyjaśnią, czy w momencie zdarzenia znajdował się on pod wpływem środków niedozwolonych.

Lista wykroczeń mieszkańca powiatu kartuskiego jest bardzo długa. Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu za spowodowanie kolizji, jazdę bez uprawnień, a także posiadanie narkotyków. Łącznie otrzymał aż 3 mandaty karne. Dodatkowo zatrzymano dowód rejestracyjny jego pojazdu.

Policja Pomorska

Policja Pomorska

Teraz 23-latek będzie musiał liczyć się z utratą prawa jazdy na okres 6 miesięcy. Dodatkowo za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli grozi mu kara do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo jak wskazują policjanci, za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków grożą 2 lata więzienia, a także sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Źródło: Pomorska Policja

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Podobne artykuły

Kierowca agresywny atak

Na drogach

Nowy Sącz. Agresywny pasażer rzucił się na kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mercedes wypadek w deszczu

Na drogach

Wypadek w trakcie ulewy. Dwa Mercedesy zderzyły się czołowo

Czytaj więcej >
Kierowca forda mondeo

Na drogach

Niepotrzebna eskalacja agresji na drodze. Winna była osoba trzecia - Wideo

Czytaj więcej >
Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince

Na drogach

Osobowe BMW rozbiło się na przydrożnym drzewie. Młody kierowca nie miał szans na przeżycie

Czytaj więcej >
Kolizja parkingowa nie powiadomił poszkodowanej

Na drogach

Po "przycierce" obiecał kontakt z poszkodowaną. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

Czytaj więcej >
Ciężarówka kolizja z Sharanem

Na drogach

Próbował wyhamować kierowcę ciężarówki. Szybko tego pożałował - Wideo

Czytaj więcej >