Syrena już wkrótce wyjedzie na polskie drogi
Źródło: KFSO

Już wkrótce premiera nowej FSO Syreny. Vosco EV ma być hitem sprzedaży. Jeden szczegół zaskakuje

Piotr DutkaPiotr Dutka
13 Sierpnia 2020

Syrena powraca na polskiej drogi. Vosco S106EV, bo tak oficjalnie nazywa się nowa Syrena, jeszcze w tym roku ma uzyskać homologacje. Przyszły rok ma być przełomowy. Wówczas pojazd ma wejść do masowej produkcji. Plany spółki są naprawdę bardzo ambitne.

Syrena ma już wkrótce wyjechać na polskie drogi. Będzie samochodem elektrycznym.

Każdy fan motoryzacji z kraju nad Wisłą bardzo dobrze wie, jak ważnym pojazdem w historii naszego kraju jest kultowa Syrenka. Vosco S106EV to polski samochód elektryczny nawiązujący do legendarnego samochodu.

Nowa Syrenka będzie samochodem elektrycznymNowa Syrenka będzie samochodem elektrycznym
KFSO

Pierwsze egzemplarze już jeżdżą po polskich drogach. Są testowane zarówno w ruchu ulicznym, jak i na torze. Fabryka Samochodów Osobowych Syrena S.A. zapowiada, że do końca tego roku "pierwszy polski samochód elektryczny" powinien uzyskać homologację, a już w przyszłym roku wejść do produkcji seryjnej.

Wideo - Policja zniszczyła bardzo drogie Ferrari 458 Spider. Powód jest zdumiewającyWideo - Policja zniszczyła bardzo drogie Ferrari 458 Spider. Powód jest zdumiewającyCzytaj dalej

Wiele osób zastanawia się, czemu nowa Syrena oficjalnie nazywa się Vosco. Odpowiedź jest bardzo prosta. Firma z Kutna nie ma praw do tej kultowej nazwy.

Nowa Syrenka będzie samochodem elektrycznym
fot. KFSO

Znane są również oficjalne parametry techniczne nowego elektryka. Vosco S106EV ma mieć akumulatory o pojemności 31,5 kWh, co realnie powinno przełożyć się na 200 kilometrów zasięgu. Podobno trwają prace nad zwiększeniem zasięgu do 250 km.

Moc nowej Syreny również została udostępniona szerszej publice. Wiadomo, że pojazd będzie mieć 156 KM, ale kierowca będzie mógł zwiększyć moc, uruchamiając tryb sport. Wówczas silnik wygeneruje aż 240 KM.

Nowa Syrenka będzie samochodem elektrycznym
fot. KFSO

Do końca roku mamy zobaczyć w pełni gotowy, już produkcyjny projekt. FSO z Kutna chce wygrać wyścig z ElectroMobility Poland i jako pierwsze wprowadzić do produkcji polski samochód elektryczny.

Zobacz także:

1. Ma 68 puntów karnych na swoim koncie i wciąż posiada prawo jazdy. Luka w prawie skrzętnie wykorzystywana przez wielu kierowców

2. Wideo - Jak otworzyć policyjną blokadę z koła za pomocą długopisu. Jest to zdecydowanie prostsze niż Ci się wydaje

3. Znaleziono cztery fabrycznie nowe Polonezy. Wśród nich prawdziwy „Biały Kruk”

4. Przerażający wypadek. Samochód z impetem uderzył w drzewo. Zginął młody ojciec z nastoletnią córką

5. Niesamowite nagranie. Wypadek oraz korek uczyniły z niego prawdziwego bogacza. Zbił prawdziwą fortunę

Następny artykuł