Straż Graniczna
Źródło: fot. Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Straż graniczna idzie na zakupy. Służby kupiły kilkadziesiąt nowych terenówek

Piotr DutkaPiotr Dutka
25 Listopada 2020

Straż graniczna postanowiła wzmocnić swoją flotę. W tym celu poszła na spore zakupy. Są one wręcz rewolucyjne, bo wkrótce do dyspozycji służb będą pojazdy nowej, zasłużonej marki. Po wielu latach doszło do wielkiej, zaskakującej zmiany.

Straż Graniczna kupi kilkadziesiąt nowych wozów. To koniec pewnej epoki. Nowe pojazdy trafią na służbę już wkrótce.

Coś się kończy, coś się zaczyna. Powiedzenie to w bardzo trafny sposób obrazuje wiele aspektów codziennego życia. Jak się okazuje, może mieć zastosowanie w stosunku do straży granicznej, która przeprowadziła w swojej flocie znaczącą rewolucję.

Być może właśnie na naszych oczach, kończy się pewna era Land Rovera Defendera (rym nie zamierzony) na usługach straży granicznej. Wysłużony model, najprawdopodobniej zastąpią, nowe, głodne służby Jeepy Wranglery. Bardzo ciekawy ruch.

Dzisiaj grzeje:

1. Luka w przepisach pozwoli na zrobienie przeglądu auta... za darmo

2. Nie żyje aktor znany z ”Na dobre i na złe”, ”U pana Boga w ogródku” i wielu innych. Wiadomość przekazał ZASP

3. Gwiazda TVP pochwaliła się w sieci „obywatelskim zatrzymaniem". Wideo

Dokładniej chodzi o 60 nowych pojazdów. 28 z nich zostało już odebranych i może rozpocząć swoją pracę.

Warto podkreślić, że nigdzie oficjalnie nie poinformowano, że to definitywny koniec modelu Defender. Jednak ciężko mieć co do tego jakiekolwiek wątpliwości. Jednym słowem idzie młodość, a w zasadzie nowość.

fot. Nadbużański Oddział Straży Granicznej

fot. Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Cały zakup został sfinansowany z „Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”.

Wyprawa do McDonalda mogła zakończyć się dramatem. Agresywny kierowca zaatakował innego kierującego - WideoWyprawa do McDonalda mogła zakończyć się dramatem. Agresywny kierowca zaatakował innego kierującego - WideoCzytaj dalej

2,2-litrowe Wranglery swoimi osiągami nie powalają na kolana. Generują one 200 KM i nie pochłaniają jakiś zawrotnych ilości paliwa. Pojazdy są wyposażone w 8-biegową skrzynie, która w ciężkim terenie zdecydowanie da radę.

Seryjna specyfikacja gwarantuje, że pojazdy będą w stanie przyśpieszyć do 100 km/h w 7,3 s i rozpędzić się maksymalnie do 177 km/h. Osiągi nie są powalające, jednak pogranicznikom chodzi w głównej mierze o aspekt terenowy.

Pędził Porsche Taycan ponad 180 km/h. Zapomniał o jednej rzeczy i słono za to zapłacił - WideoPędził Porsche Taycan ponad 180 km/h. Zapomniał o jednej rzeczy i słono za to zapłacił - WideoCzytaj dalej

Warto podkreślić, że wszystkie samochody zostały wyposażone w specjalne snorkele, które umożliwią przedzieranie się w każdych warunkach. Wyposażenie uzupełniają także, wyciągarki, oświetlenie i syreny sygnalizacyjno-ostrzegawcze.

Według informacji przekazanych przez portal InfoSecurity24.pl, łączny koszt zakupu 60 aut wyniósł 14,5 mln zł. Jeden samochód kosztował w sumie 241,7 tys. zł.

Zobacz także w naszych serwisach:

1. Dokładnie 23 listopada Biedronka wprowadziła nowy asortyment. Podczas zimy sprawdzi się doskonale

2. Właśnie dotarła do nas tragiczna wiadomość. Zmarł polski piłkarz, przegrał z ciężką chorobą

3. Ten rowerzysta cudem uniknął śmierci. Wjechał pod rozpędzonego Jeepa - Wideo

4. Na zdjęciu ukrywa się dziecko. Potrafisz je odnaleźć? Przypominamy o odblaskach

5. Tego wypadku można było uniknąć. Zamiast zareagować, nagrywali film i żartowali

6. Dwóch polityków niemal wjechało autem... na klatkę schodową. Zostali wykluczeni z partii

7. Jeden błąd podczas imprezy zakończył się tragedią. Nie żyje 7 osób

Następny artykuł