Statystyki są bezlitosne
Źródło: zdrogi.pl

Statystyki nie kłamią. Ile kilometrów przejedzie Polak za swoją dniówkę? Jesteśmy daleko w tyle

Piotr DutkaPiotr Dutka
5 Września 2020

Statystyki nie pozostawiają złudzeń. Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile kilometrów jesteś w stanie przejechać za jeden dzień swojej pracy, to w tym artykule otrzymasz odpowiedź. Na tle innych krajów wypadamy naprawdę słabo. Dane są dla typowego Kowalskiego po prostu bezlitosne.

Statystyki są dramatyczne. Ile kilometrów można przejechać za dzień pracy? Statystyczny Polak pozostaje na szarym końcu.

Eksperci oraz analitycy porównywarki Rankomat zdecydowali się na ciekawe badanie. Dokładnie przyjrzeli się średnim pensjom oraz cenom paliw w różnych europejskich państwach. Stworzyli specjalny raport, w którym wyliczyli ile za jeden dzień w pracy, przejedzie obywatel danego kraju. Dla nas Polaków dane są bezlitosne.

W naszym kraju średnie dzienne zarobki formują się w granicach 56 dolarów, a cena paliw to 1,06 dolara za litr. Statystyczny Polak będzie w stanie za dzień pracy przejechać 754 km. Jesteśmy lepsi jedynie od Rumunii (628 km) oraz Bułgarii (523). Po prostu ręce opadają.

Dzisiaj grzeje:

1. Milionerzy: Dostała niezwykle ciężkie i podchwytliwe pytanie za 40000 zł. Znacie poprawną odpowiedź?

2. Nieszczęśliwy wypadek. 19-latka w Seicento zniszczyła Ferrari za ponad milion złotych

3. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone

Jeżeli porównamy się do naszych południowych sąsiadów, odczujemy lekką zazdrość. Typowy Czech przejedzie od typowego Polaka aż o 250 km więcej, bo aż 1006 km.

Dla przykładu w Wielkiej Brytanii za dniówkę można przejechać 1728 kilometrów a w Niemczech 1867 km. Liderem, który zdeklasował oponentów, została Szwajcaria. W tym pięknym kraju za jeden dzień w pracy będziemy w stanie przejechać 3 444 km.

Wideo - Koszmarny wypadek na przejeździe kolejowym. Zginął młody policjant gorzowskiej drogówkiWideo - Koszmarny wypadek na przejeździe kolejowym. Zginął młody policjant gorzowskiej drogówkiCzytaj dalej

Poza wszelką skalą pozostaje Monako. Obywatel tego kraju za średnią dzienną pensję jest w stanie przejechać aż 6850 km. Jeżeli porównamy ten wynik z naszym krajem, to dojdziemy do wniosku, że nasz kochany kraj jest kilkadziesiąt lat wstecznych za pozostałymi europejskimi państwami.

Zobacz także:

1. Porażająca wiadomość z zagranicy. Potwierdzili najgorsze wiadomości, to Polak

2. Wielki dzień w życiu Cristiano Ronaldo? Wszystko zdradziło nagranie na Instagramie

3. Tragiczny wypadek. Zderzenie osobówki z busem. Nie żyje młody polski piłkarz

4. Wideo - Pechowy wypadek. Legendarny Fiat 125p okazał się nie do przejścia

5. Interwencja policji w Jeleniej Górze z powodu hulajnogi. Zajście nie trwało kilku minut, tylko ok. godzinę

Następny artykuł