ZDrogi.pl
Facebook/Robert Hundla

Facebook/Robert Hundla

Skandaliczne zdjęcie z Rajdu Polski obiegło internet. Chłopczyk oglądał zmagania na leżąco

22 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Zdjęcie chłopca leżącego na ziemi obiegło niemal cały internet. Mały sympatyk sportów motorowych musiał ułożyć się na asfalcie, by móc obserwować zmagania swoich idoli. Fotografia jest publikowana w mediach społecznościowych, a zawodnicy chcą odnaleźć wyjątkowego fana, by móc go przeprosić i zaprosić na rajd.

Rajd Polski to niezwykle popularne widowisko, które elektryzuje rodzimych fanów adrenaliny i ekstremalnych zmagań. Tegoroczna formuła wydarzenia była nieco inna niż zwykle. Rywalizację zakończył etap na słynnym odcinku a Karowej w Warszawie, który nominalnie jest zakończeniem słynnego rajdu Barbórka.

Koronawirus sparaliżował plany organizatorów, którzy nie stworzyli na odcinkach stref kibica. Jak się okazało, taki stan rzeczy nie przeszkodził niektórym fanom w obserwowaniu zmagań swoich idoli.

Internet obiegła szokująca fotografia przedstawiająca chłopca, który leży na asfalcie, by móc oglądać zmagania w ramach Rajdu Polski.

Spotkała na ulicy identyczne auto do swojego. Miało te same numery rejestracyjne

Spotkała auto identyczne do swojego. Miało nawet takie same tablice

CZYTAJ DALEJ

Niestety, ale to rozwiązanie było jedną opcją, by móc zobaczyć przejazd.

Jak widać na zdjęciu, bariery, które ustawiono wzdłuż odcinka, zostały zasłonięte plandekami, uniemożliwiając oglądanie zmagań.

Wiele wskazuje na to, że głównym założeniem takiego rozwiązania była chęć do ograniczenia oglądających, głównie ze względu pandemii Covid-19. Organizatorzy nie chcieli, by tłumy gromadziły się na odcinkach specjalnych, co mogłoby zakłócić reżim sanitarny.

Na sytuację zareagował były zawodowy pilot rajdowy Robert Hundla, który aktualnie prowadzi akademię jazdy podnoszącą umiejętności kierowców.

W poście na Facebooku napisał, że w imieniu zawodników poszukuje małego fana rajdów, który pomimo niewygody dzielnie oglądał przejazd kierowców. Jak sam podkreśla, chce przeprosić za sytuację, w jakiej postawili go organizatorzy, a co najważniejsze zaprosić na jedną z pozostałych rund RSMP.

Wiele osób komentujących sytuację, bardzo negatywnie odnosi się do działań organizatorów. Wiele osób doszukuje się zwykłego skąpstwa, przejawiającego się skutecznym ograniczeniem możliwości śledzenia rajdu z bliskiej odległości.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl
Podobne artykuły

Fernando Alonso

Motorsport

Fani będą rozczarowani. Fernando Alonso nie pojawi się na prezentacji nowego bolidu

Czytaj więcej >
Alfa Romeo

Motorsport

Alfa Romeo odkryła karty. W Warszawie zaprezentowała bolid na nowy sezon F1

Czytaj więcej >
McLaren Bolid

Motorsport

McLaren zaprezentował nowy bolid. Nawiążą walkę z czołówką F1?

Czytaj więcej >
Formuła 1

Motorsport

Już wkrótce wyjaśni się przyszłość Red Bulla. Rewolucyjne decyzje w Formule 1

Czytaj więcej >
Robert Kubica następcy

Motorsport

Dwóch młodych Polaków w szkółce Saubera. Pomogła współpraca Orlenu i Alfy Romeo

Czytaj więcej >
Formuła 1

Motorsport

Kolejny kierowca Formuły 1 zakażony koronawirusem. Trafił na kwarantanne

Czytaj więcej >