ZDrogi.pl
Policja

Policja.pl

Skandaliczne zachowanie policjantów z Elbląga. Pozostawili ofiarę wypadku w rowie

7 Maja 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Policjanci z Elbląga otrzymali wezwanie do kolizji, do której doszło na ul. Fromborskiej. Samochód osobowy potrącił młodą sarnę i funkcjonariusze mieli zabezpieczyć ranne zwierzę do przyjazdu pracowników Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach.

Policjanci, zamiast opiekować się sarną, ściągnęli ją z drogi i umieścili w rowie pełnym wody. Jak przekazali pracownicy ośrodka w Jelonkach, zwierzę żyło, ale było roztrzęsione, a z pyska leciała mu krew. Niezwłocznie złożyli skargę na policjantów, którzy nie udzielili mu pomocy.

Do zdarzenia doszło około 5.10. Jeden z kierowców jadących ul. Fromborską w Elblągu zadzwonił do ośrodka z informacją, że ktoś potrącił sarnę i zostawił na poboczu. Mężczyzna został poproszony o poczekanie przy rannym zwierzęciu do czasu przyjazdu pomocy. Po około 10 minutach zadzwonił ponownie z informacją, że na miejscu pojawili się policjanci i odjeżdża, bo śpieszy się do pracy.

Policjanci nie chcieli zająć się zwierzęciem, więc wrzucili je do rowu i zgłosili, że padło

Pracownicy ośrodka dotarli na miejsce około 5:40. Nie zastali jednak ani policjantów, ani rannego zwierzęcia. Zaniepokojeni pracownicy ośrodka zadzwonili na policję, aby wyjaśnić sytuację. Dyżurny przekazał im, że sarna padła i funkcjonariusze położyli zwierzę na poboczu.

napad-na-konwoj-nagranie

Nagranie z napadu na konwój w RPA. Kierowca zachował zimną krew - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Policjanci wrzucili zwierzę do rowu. Obok wyrzucili jednorazowe rękawiczki

Policjanci nie chcieli odpowiedzieć na pytanie, dlaczego nikt o śmierci zwierzęcia nie poinformował pracowników ośrodka. Sprawa nie dawała im jednak spokoju, dlatego postanowili wrócić na miejsce wypadku i przeszukać teren.

Przeczucie ich nie myliło. Zwierzę zostało odnalezione żywe w jednym z przydrożnych rowów.

- "Jak można mieć zaufanie do służb, jeśli funkcjonariusze policji postępują w taki sposób? Najwidoczniej spieszyło im się do domu, bo była 6:00 rano. Nie wierzę w tłumaczenie policjantów, że myśleli, że zwierzę nie żyło. Ten pan, który czekał z policją, mówił, że sarna żyła i cały czas trzymała głowę w górze. Policjanci powinni ponieść surowe konsekwencje swojego zachowania" - mówi w rozmowie z Faktem Anna Kamińska z ośrodka w Jelonkach.

Do sprawy odniósł się rzecznik prasowy elbląskiej policji - „Zostało zlecone sprawdzenie tej interwencji. Wyjaśniamy jej okoliczności”

Jak podaje ośrodek Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach, zwierzę żyje i otrzymało niezbędną pomoc, na razie trudno jednak powiedzieć czy wyzdrowieje.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Źródło: FAKT.pl


Podobne artykuły

Kierowca agresywny atak

Na drogach

Nowy Sącz. Agresywny pasażer rzucił się na kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mercedes wypadek w deszczu

Na drogach

Wypadek w trakcie ulewy. Dwa Mercedesy zderzyły się czołowo

Czytaj więcej >
Kierowca forda mondeo

Na drogach

Niepotrzebna eskalacja agresji na drodze. Winna była osoba trzecia - Wideo

Czytaj więcej >
Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince

Na drogach

Osobowe BMW rozbiło się na przydrożnym drzewie. Młody kierowca nie miał szans na przeżycie

Czytaj więcej >
Kolizja parkingowa nie powiadomił poszkodowanej

Na drogach

Po "przycierce" obiecał kontakt z poszkodowaną. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

Czytaj więcej >
Ciężarówka kolizja z Sharanem

Na drogach

Próbował wyhamować kierowcę ciężarówki. Szybko tego pożałował - Wideo

Czytaj więcej >