ZDrogi.pl
Policja Biłgoraj

KPP Biłgoraj

Senior potrącił rowerzystkę i chciał zbiec z miejsca zdarzenia. Zatrzymał go policjant będący na urlopie

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Kierowca Fiata Bravo przez swoją niebywałą głupotę wpadł w bardzo poważne tarapaty. Będąc pod znacznym wpływem alkoholu, a także kierując bez ważnych uprawnień, potrącił rowerzystkę. Po wszystkim chciał odjechać z miejsca zdarzenia. Na szczęście został szybko zatrzymany przez policjanta po służbie.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważny problem publicznych dróg. Ich skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie może być przyczyną wielu, niezwykle groźnych incydentów, zagrażających życiu, bądź też zdrowiu innych uczestników ruchu drogowego.

Smutnym przykładem, może być sytuacja, która miała miejsce w sobotnie popołudnie w miejscowości Turobin (woj. lubelskie). Na ulicy Szczebrzeskiej, 73-letni kierowca fiata bravo potrącił rowerzystkę, a następnie próbował zbiec z miejsca zdarzenia.

Na szczęście ręka sprawiedliwości dotknęła mężczyznę bardzo szybko, ponieważ został zatrzymany dwie ulice dalej przez dzielnicowego, który na co dzień, swoje obowiązki wykonuje w Komendzie Rejonowej Policji IV Warszawa. Wiadomo, że funkcjonariusz przebywał na urlopie.

CGTN

Dramat podczas wyprzedzania. Ciężarówka z ładunkiem zgniotła SUV-a jak puszkę - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Poszkodowana cyklistka została niezwłocznie przetransportowana do lokalnej placówki medycznej. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Mundurowi, którzy przybyli na miejsce, poddali 73-latka badaniu alkomatem. Jak się okazało, kompletnie nieodpowiedzialny mężczyzna był pijany. W swoim organizmie miał prawie 1.5 promila alkoholu.

Nie był to jednak koniec jego przewinień. Senior nie posiadał również prawa jazdy, a pojazd, którym się poruszał, nie miał ważnego ubezpieczenia.

Wiadomo, że taki przejaw skrajnej głupoty jest w naszym kraju surowo karany. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 do nawet 15 lat.

Dodatkowo musi on wpłacić pieniądze na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Wiadomo, że przewidziana kwota nie jest zbyt niska i wynosi od 5 do nawet 60 tysięcy złotych.

Źródło: KPP Biłgoraj

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl


zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.plPodobne artykuły

Mężczyzna jechał na gapę, stojąc na zderzaku autobusu. MZA planuje wyciągnąć konsekwencje

Na drogach

Bielsko-Biała: Uczepił się zderzaka i jechał na gapę. Mogło dojść do tragedii

Czytaj więcej >
Śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego

Na drogach

Tragiczny wypadek w Lubuskim. Ojciec zginął na oczach trójki dzieci

Czytaj więcej >
Kierowca jechał samoróbką nocą bez świateł. Był pijany i miał zakaz prowadzenia pojazdów

Na drogach

Nocą bez świateł jechał „samoróbką” - miał 3,5 promila​

Czytaj więcej >
KMP Ostrołęka

Na drogach

Osobówka wbiła się w bariery ochronne. Młody kierowca zginął w strasznych okolicznościach

Czytaj więcej >
Alkomat policyjny. Materiały Policyjne

Na drogach

Kościan. 18-latek jeszcze nie odebrał prawa jazdy, a już je stracił

Czytaj więcej >
16-latek rozbił toyotę rodziców. Materiały Policyjne

Na drogach

16-latek zabrał auto rodzicom. Jazdę zakończył na słupie

Czytaj więcej >