Audi a3
Źródło: Photo by Audi

Urząd skarbowy na zakupach. Gigantyczny przetarg. Samochody mają szybsze od tych z grupy Speed

Piotr DutkaPiotr Dutka
27 Lipca 2020

Urząd skarbowy kojarzy się nam w głównej mierze bardzo niekorzystnie. Warszawska Izba Administracji Skarbowej w najbliższym czasie przystąpi do zakupu nowych samochodów. Warto podkreślić, że pojazdy będą mocniejsze i szybsze od tych, które do swojej dyspozycji ma grupa SPEED.


Skarbówka na zakupach. Nowe samochody mają być szybsze od tych z grupy Speed.

Warszawska Izba Administracji Skarbowej ogłosiła niedawno przetarg na zakup 32 nowych samochodów. Urząd postanowił uszczuplić wymagania w 12 egzemplarza tak bardzo, że spełnia je tylko jeden z dostępnych modeli będących na rynku.

Samochody będące wkrótce na usługach skarbówki będą musiały mieć określone parametry. Chodzi o egzemplarze z silnikami 1.9 do 2 litrów dysponującymi mocą 300 KM. Warto przypomnieć, że policyjne Skody Superb ze specjalnej grupy Speed oferują 272 konie mechaniczne.

Zdjęcia - Polonez powróci na polskie drogi. Wygląda obłędnie. Jeden szczegół zaskakujeZdjęcia - Polonez powróci na polskie drogi. Wygląda obłędnie. Jeden szczegół zaskakujeCzytaj dalej


Innymi wymaganiami skarbówki są również, automatyczną skrzynię biegów i napęd na cztery koła. Takie wymagania łączy w sobie jedynie jeden model dostępny na rynku. Mowa o Audi S3 z silnikiem 2.0 TFSI i napędem quattro. Cena takiego modelu to co najmniej 189 200 złotych.

Oczekiwania względem samochodów skarbówki wzbudzają lekkie wątpliwości. Mowa oczywiście o mocy takowych pojazdów. Pojazdy we flocie Urzędu Skarbowego mają być zdecydowanie szybsze i mocniejsze niż te, będące na usługach popularnej grupy SPEED.

Zobacz także:

1. Gdzie najciężej zdać prawo jazdy? Nikt się nie spodziewał, że tam może być najtrudniej

2. Leciwy maluch „wpadł” w ręce policji. Starszy Pan musiał się gorzko tłumaczyć

3. Przepisy są bezlitosne. Surowe kary za przejazd na żółtym świetle

4. Zabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkość

5. Wideo – Niebezpieczne zdarzenie na autostradzie A4. Kilkudziesięciu kibiców zablokowało całą trasę

Następny artykuł