Rząd podjął decyzję
Źródło: Pixabay

Rząd podjął decyzję w sprawie zamknięcia cmentarzy. 1 listopada pojedziemy na groby bliskich?

Piotr DutkaPiotr Dutka
23 Października 2020

Rząd podjął bardzo ważną decyzję, która rozgrzewa opinie publiczną w naszym kraju. Mianowicie chodzi o zamknięcie cmentarzy w obliczu szalejącej pandemii. Czy we Wszystkich Świętych będziemy mogli odwiedzić groby naszych bliskich?

Rząd podjął ważną decyzję w sprawie zamknięcia cmentarzy. Czy 1 listopada pojedziemy na groby naszych bliskich?

1 listopada to ważna data w kalendarzu każdego z nas. Wówczas to wszyscy tłumnie wybierają się na groby, by oddać cześć oraz pomodlić się na zmarłych. W niedzielę, 1 listopada 2020 r. tłumy Polaków chcą ruszyć na groby swoich bliskich z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych.

Dynamizm zakażeń wirusem Covid-19 oraz zła sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju budzi obawy dotyczące tego, czy będziemy mogli odwiedzić w tym dniu zmarłych z naszych rodzin.

Dzisiaj grzeje:

1. Kuriozalny podatek nałożony na Diesla i benzynę. Odczują go setki tysięcy kierowców

2. Kilkaset tysięcy samochodów z poważnymi usterkami. W większości chodzi o jednego producenta

3. To już oficjalne. Od jutra cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą

Rząd w końcu ogłosił decyzję w tej ważnej dla Polaków sprawie.

W dniu dzisiejszym, tj. 23 października, rządzący oficjalnie zakomunikowali jakich nowych obostrzeń należy się spodziewać od soboty 24 października. Rządzący odpowiedzieli również na bardzo ważne pytanie dotyczące cmentarzy oraz ich ewentualnego zamknięcia.

Każdego roku odwiedzanie grobów naszych bliskich to niezwykle skomplikowana operacja logistyczna, dlatego wiele osób z wyprzedzeniem musi planować podróż z jednego końca Polski na drugi.

Sporo osób chce pojawić się w ciągu jednego dnia na grobach nawet w kilku miastach, dlatego 1 listopada ruch na polskich drogach jest bardzo wzmożony.

Surowy mandat za postój pod szkołą? Kierowco, uważaj bo możesz sporo zapłacićSurowy mandat za postój pod szkołą? Kierowco, uważaj bo możesz sporo zapłacićCzytaj dalej

Koronawirus zmusił rządzących do znacznego ograniczenia zgromadzeń do 5 osób. Taki stan rzeczy wywołał poruszenie i obawy wielu osób, czy przemieszczanie się na cmentarz będzie w pełni legalne.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział jednak, że na ten moment nie planuje zamykać cmentarzy. Jednak przekazał bardzo ważną informację. Zalecił, aby podróże samochodem lub komunikacją zbiorową na groby nie planować wyłącznie na 1 listopada 2020 r.

Ta kobieta oszukała śmierć na pasach. Nagranie mrozi krew w żyłachTa kobieta oszukała śmierć na pasach. Nagranie mrozi krew w żyłachCzytaj dalej

Dosadnie sugerował, że tę czynność dobrze by było rozłożyć nawet o kilka tygodni, tak aby uniknąć sporych skupisk ludzkich.

Decyzja ws. zamknięcia cmentarzy może się jeszcze zmienić. Wiele zależy od tego, jak w przyszłym tygodniu będzie wyglądać krzywa zachorowań na COVID-19. Nie wykluczono dalszych, ostrzejszych obostrzeń.

Zobacz także:

1. Wielkie ostrzeżenie od WHO. Szczęki opadają. Nie jest dobrze

2. Hearthstone: nadchodzi legendarne wydarzenie. Gracze otrzymają ponad 100 kart

3. Nietypowa pielgrzymka na A4. Szedł na kolanach do Częstochowy. Został zatrzymany przez policję

4. Pijany mężczyzna spowodował karambol na moście

5. Potrącił kobietę w ciąży i jej trzyletnią córkę. Matka zmarła, dziecko w stanie krytycznym walczy o życie

6. Justyna Żyła znów zaskoczyła całą Polskę. Nie będzie już więcej kontrowersji? Piotr Żyła i tysiące Polaków odetchną z ulgą

7. Nie tylko protest kobiet. Nagle ruszyła kolejna, duża manifestacja, policja użyła gazu pieprzowego

Następny artykuł