Rowerzystka Widmo
Źródło: YouTube: Misiok Misiok

Rowerzystka widmo udowadnia dlaczego należy nosić odblaski. Wideo

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
26 Listopada 2020

Rowerzystka na załączonym nagraniu jest kompletnie niewidoczna. Sam auto twierdzi, że nie wie jakim cudem udało mu się uniknąć potrącenia. W trakcie jazdy kobieta na jednośladzie pojawiła się dosłownie znikąd, tuż przed maską auta.

W serwisie YouTube pojawiło się nagranie prezentujące skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie pewnej rowerzystki. Kobieta jadąc po zmroku na rowerze, nie zadbała w żaden sposób o swoje bezpieczeństwo.

Właściwie określił to nagrywający film „Ciebie kobieto nie widać... umrzesz". Kobieta jednak niewiele sobie robi ze słów mężczyzny. Sprawia wrażenie bardziej oburzonej tym, że ktoś jej zwraca uwagę, niż przejętej realnym zagrożeniem utraty zdrowia lub życia.

Polska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliPolska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliCzytaj dalej

Zobacz także: Nastolatek w BMW z impetem wbił się w ciężarówkę. Jego mama zginęła w tragicznych okolicznościach

Rowerzystka oburzona, że ktoś zwrócił jej uwagę

Nie tak dawno w Oblasie, gminie Przytyk, doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. 32-letni mężczyzna, również po zmroku, szedł wzdłuż drogi. Nie miał żadnych elementów odblaskowych. Zginął pod kołami Renault.

Doszło ok. godz. 20, na nieoświetlonym odcinku drogi. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że pieszy wtargnął na jezdnię tuż przed auto.

37-letni kierowca auta nie miał szans na wyhamowanie pojazdu.

Policja apeluje o ostrożność i noszenie elementów odblaskowych po zmroku, zwłaszcza poza terenem zabudowanym.

Od kilku lat w Polsce obowiązuje nakaz noszenia po zmroku elementów odblaskowych wśród pieszych i rowerzystów. Przepis dotyczy terenu poza obszarami zabudowanymi, gdy nie ma chodników.

Dzięki odblaskom pieszy jest widoczny dla kierującego pojazdem z odległości ok. 150-200 m - bez odblasków kierowca dostrzeże go z odległości 20-40 m, a wtedy na bezpieczny manewr pojazdem i wyhamowaniem może być za późno.

Rowerzystka widmo. Niech poniższe nagranie będzie przestrogą.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraPrawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraCzytaj dalej

Następny artykuł