Rowerzysta kopnął małą dziewczynkę
Źródło: YouTube: VIDAOGAG

Policja wystawiła list gończy. Rowerzysta kopnął małe dziecko - Wideo

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
31 Grudnia 2020

Rowerzysta świadomie kopnął małą dziewczynkę, która w porę nie zeszła z jego drogi. Policji tłumaczył, że nawet tego nie zauważył, ale nagranie sugeruje co innego. Za "napaść i pobicie" rowerzyście grozi nawet rok więzienia.

Nie należy uogólniać, ale bardzo często spotkać można rowerzystów, którzy swoim zachowaniem, delikatnie mówiąc, wzbudzają niechęć do całej grupy. Każdy z nas spotkał na swojej drodze cyklistę w pełnym rynsztunku, który uznał, że jest zbyt szybki na ścieżkę rowerową i jedzie ulicą, na której ograniczenie wynosi 80 km/h i więcej.

Okazuje się, że kontrowersyjne zachowanie rowerzystów nie jest domeną naszego kraju.

W świąteczny weekend w Belgii doszło do przykrego incydentu z udziałem kierującego jednośladem i 5-latki. Mała dziewczynka nie zdążyła zejść z drogi jadącemu rowerzyście, który postanowił dać jej bolesną nauczkę.

Całą sytuację zarejestrował ojciec dziewczynki. Mężczyzna opublikował nagranie w sieci i powiadomił o wszystkim policję. Sprawa z belgijskiej miejscowości Verviers wzbudziła sporo kontrowersji.

18-latek rozbił się BMW serii 7. Jedna osoba poważnie ranna18-latek rozbił się BMW serii 7. Jedna osoba poważnie rannaCzytaj dalej

Rowerzysta kopnął dziewczynkę, która nie zeszła mu z drogi

Podczas rodzinnego spaceru, ojciec 5-latki nagrywał wspólną przechadzkę członów rodziny. W pewnej chwili widzimy w tle nadjeżdżającego rowerzystę. Ewidentnie poirytowany tym, że 5-latka nie zeszła mu z drogi, uderzył dziecko w plecy - dziewczynka przewróciła się na ziemię.

Ojciec 5-latki próbował zatrzymać mężczyznę, jednak agresywny rowerzysta szybko odjechał. Dziewczynce oprócz powierzchownych potłuczeń nic się na szczęście nie stało.

Mężczyzna zawiadomił policję i opublikował nagranie z zajścia.

Rowerzysta sam zgłosił się na policję

Funkcjonariusze przyjęli zgłoszenie i wystawili list gończy za mężczyzną. Jak informuje „Sudpresse”, poszukiwany sam zgłosił się na posterunek, ale w ogóle nie okazał skruchy.

Rowerzysta w rozmowie z policją stwierdził, że „nie zdawał sobie sprawy, że uderzył dziecko". Rowerzyście grozi rok więzienia za napaść i pobicie.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł