Rowerzysta zaatakował kierowcę
Źródło: Materiały Policyjne

Rowerzysta groził kierowcy nożem. Wszystko z dość błahego powodu

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
4 Grudnia 2020

Rowerzysta zagroził kierowcy auta z powodu źle zaparkowanego pojazdu. 52-letni napastnik szybko został zatrzymany. Wszystko przez pojazd, który według rowerzysty stał zbyt blisko stojaka na rowery.

Policjanci ze Zduńskiej Woli zatrzymali 52-letniego rowerzystę, który postanowił zagrozić nożem kierowcy. Wszystko dlatego, że ten zaparkował swój samochód zbyt blisko stojaka na rowery. Mężczyzna usłyszał już zarzut dotyczący kierowania gróźb karalnych i grozi mu do dwóch lat więzienia.

O zdarzeniu poinformował Łukasz Bednarek ze zduńskowolskiej policji.

Do bulwersującej sytuacji doszło we wtorek 2 grudnia. Tego dnia dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli otrzymał telefon dotyczący kierowania gróźb pozbawienia zdrowia i życia wobec zgłaszającego.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Rowerzysta zaatakował kierowcę samochodu

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że zaparkował swoje auto pod jednym z samoobsługowych sklepów na terenie gminy Zapolice, gdy podjechał mężczyzna na rowerze. Rowerzysta wstawił jednoślad do stojaka I, Kiedy kierowca wysiadł z auta, w wulgarnych słowach zwrócił mu uwagę, że stoi zbyt blisko.

Mężczyzna nie widział konieczności przestawienia auta i wszedł do sklepu. Rowerzysta poszedł za nim i cały czas mu ubliżał. W pewnym momencie agresor wyszedł ze sklepu i zgłaszający uznał, że może dojść do uszkodzenia jego auta.

Wyszedł za rowerzystą ze sklepu. Wtedy sprawca chwycił go za gardło, wyciągnął z kieszeni nóż i zaczął grozić pokrzywdzonemu pozbawieniem życia. Napadnięty oswobodził się i schował w samochodzie, skąd wezwał policję. W tym czasie napastnik wsiadł na rower i uciekł.

Rowerzysta został zatrzymany. Grozi mu do dwóch lat więzienia

Znając rysopis sprawcy, policjanci szybko go zatrzymali. Napastnikiem okazał się 52-letni mieszkaniec gminy Zapolice, który podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia przestępstwa. Usłyszał zarzut dotyczący kierowania gróźb karalnych. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł