Robert Kubica
Źródło: YouTube: TVP Sport

DTM. Robert Kubica znowu bez punktów. Polski kierowca zdradził, w czym problem

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
3 Sierpnia 2020

Robert Kubica w dwóch pierwszych wyścigach serii DTM zajął czternaste miejsca i nie zdobył jak dotąd ani jednego punktu w klasyfikacji generalnej. Kierowca BMW Orlen powiedział, że słaby wynik na suchym torze był ogromnym zaskoczeniem.

Robert Kubica w dwóch pierwszych wyścigach serii DTM zajął czternaste miejsca i nie zdobył jak dotąd ani jednego punktu w klasyfikacji generalnej.

Polski kierowca po tych występach uspokoił swoich kibiców, wyjaśniając, że wszystko ma pod kontrolą.

Robert Kubica na torze Spa-Francorchamps ponownie nie zdobył żadnego punktu do klasyfikacji generalnej. W pierwszym wyścigu za słaby wynik obwiniał zepsuty pit stop. W drugim na starcie został wyprzedzony i już nie zdołał odrobić strat do czołowej dziesiątki.

Wideo-Koszmarny wypadek na A4. Kierowca osobówki dostał zawału podczas jazdy autostradąWideo-Koszmarny wypadek na A4. Kierowca osobówki dostał zawału podczas jazdy autostradąCzytaj dalej

Robert Kubica uspokoił swoich fanów.

- Nie ma się co martwić - powiedział w rozmowie z „Przeglądem Sportowym".

- To nie jest tak, że jedziemy w ciemno. Są po prostu pewne przemyślenia i rzeczy, które musisz przetestować. W sobotę, przy ciepłej pogodzie, gdyby nie zepsuty pit stop, mieliśmy szanse zebrać punkty. Było dużo więcej dbania o opony i zarządzania nimi. Mimo że wydawało się, że jadę wolno, wyścig układał się po mojej myśli. W niedzielę brakowało przyczepności, a wtedy opony się zużywają jeszcze szybciej i jeszcze bardziej musisz o nie dbać. A jak dbasz o nie, jedziesz wolniej - dodał w rozmowie z „Przeglądem Sportowym" polski kierowca.

Debiut polskiego kierowcy w DTM, co nie dziwi, wypadł bardzo słabo. Kubica jest jednak przekonany, że w kolejnych wyścigach będzie zdobywał punkty.

Kierowca BMW Orlen powiedział, że słaby wynik na suchym torze był ogromnym zaskoczeniem.

- Kiedy jeździłem pierwszy raz autem DTM na Jerez, to za bardzo nie odstawałem. Moje czasy były zbliżone czy nawet lepsze niż innych kierowców. A teraz na Spa i w testach na Nurburgringu jedyne okoliczności, które pozwalają mi być z przodu to deszcz. Niestety większość wyścigów jest po suchym - stwierdził kierowca.

Robert Kubica w dniach 14-16 sierpnia ponownie stanie przed szansą udowodnienia sobie (i nam),że jest w stanie rywalizować z innymi kierowcami.

Zobacz także:

1. Kierowco, miej się na baczności. To w tych miejscach policja łapie na potęge
2. Dostawczak zgnieciony jak puszka. Koszmarny wypadek w miejscowości Grodziec
3. Wideo - Dramatyczny wypadek. Rekordowo pijany kierowca dosłownie zmiótł z powierzchni betonowy płot
4. Tragiczny wypadek. Osobówka z ogromną siłą wbiła się w tył kombajnu rolniczego. Zginęły dwie osoby
5. Wideo - Starszy pan został bardzo brutalnie wyrzucony z autobusu. Palił papierosa w komunikacji miejskiej
6. 13-latek był prześladowany przez rówieśników. Na pomoc przyszedł mu gang motocyklistów

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł