imago ist zur Vergabe einer einfachen Nutzungslizenz zum Zeitpunkt der Bereitstellung berechtigt. Pers?nlichkeits- und Markenrechte sowie Bestimmungen des Urheberrechts bzgl. abgebildeter Werke sind zu beachten. Kommerzielle Nutzung in Eigenverantwortung.
Źródło: Juergen Tap via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East Ne

Robert Kubica powiedział wprost. Na razie nie planuje powrotu

Konrad KarpiukKonrad Karpiuk
29 Stycznia 2021

Robert Kubica udzielił ostatnio wywiadu dla Autosport. Powiedział jakie ma plany na przyszłość, na razie skupi się na roli kierowcy rezerwowego i testowego w Alfie Romeo. Powrót do serii DTM jest na razie wykluczony.

Robert Kubica o powrocie do DTM. Na razie wykluczył takie rozwiązanie

Robert Kubica przyznał, że w obecnej sytuacji się na swojej karierze w F1, ze względu na czas potrzebny do adaptacji. Dlatego też wykluczył powrót do serii DTM, która od tego sezonu będzie używać aut klasy GT3 po modyfikacjach.

- Mam pozycję kierowcy rezerwowego i testowego w Alfie Romeo, a kiedy jeździsz w mojej sytuacji samochodem F1, nie masz wiele czasu na adaptację. Wskakuję do samochodu co 2-3 miesiące i mam piątkowy trening czy pół dnia testowego do zaadaptowania się jak najszybciej to możliwe by dać cenny feedback moim inżynierom i zespołowi - powiedział Robert Kubica.

Polski kierowca przyznał, że bardzo ciekawią go auta klasy GT3, ale cechują się zupełnie innymi właściwościami jezdnymi niż te z F1. Do przesiadki potrzebowałby więc sporo czasu.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Jednocześnie Robert Kubica tłumaczy dlaczego ten problem nie dotyczy startu w wyścigu Daytona. Przyznał, że bolidy LMP2 bardziej odpowiadają do jego dotychczasowym doświadczeniom.

- To jeden z powodów, dla których jestem na Daytonie w aucie LMP2. Jest to kategoria, która oferuje wysoki docisk aerodynamiczny samochodów, które są bardziej podobne do F1. Jestem tu by je poznać i się ich nauczyć - komentował Kubica.

Robert Kubica o swojej przyszłości. Chciałby startować w LMP2

Polski Kierowca przyznał również, że doszło do kontaktów z zespołami LMP2 w sprawie startu w WEC w 2021 roku. Gdy zapytano go o możliwość startu w hypercarach w 2023 roku stwierdził, że to jeszcze zbyt odległa przyszłość.

- Jeżeli będę miał szansę na jazdę w długich dystansach, zdecydowanie chciałbym to robić. Pracowałem trochę nad tym - mówił w wywiadzie.

Robert Kubica przyznał również, że start w LMP2 to jego obecny cel. To właśnie w tej kategorii będzie chciał się ścigać, jeśli będzie taka możliwość.

Jednocześnie zaznaczył, że raczej wyklucza możliwość ścigania się w pełnym sezonie European Le Mans Series lub WEC. Pod tym kątem dalej kluczowa jest jego rola w Alfa Romeo Racing ORLEN.

- Jestem zaangażowany w Alfa Romeo Racing ORLEN więc mam swoją pracę na ten rok. Pamiętam to, co stało się w ubiegłym roku z pandemią, kiedy nie było łatwo połączyć dwie serie i skupić się na nich - skwitował Robert Kubica.

Źródło: powrotroberta.pl

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł