Robert Kubica Alfa Romeo
Źródło: HAMAD I MOHAMMED/AFP/East News

Robert Kubica ma powody do radości. Będzie jeździł nowym autem legendarnej marki

Konrad KarpiukKonrad Karpiuk
16 Stycznia 2021

Robert Kubica jest obecnie rezerwowym i rozwojowym kierowcą zespołu Alfa Romeo. Wygląda jednak na to, że jego "związek" z włoskim producentem wykroczy również poza tor. Polski kierowca wyścigowy, będzie jeździł Alfą również na co dzień.

Robert Kubica będzie jeździł nową, cywilną Alfą Romeo

Robert Kubica do tej pory poza rolą kierowcy zespołu Alfy Romeo, nie był bezpośrednio związany z marką. Jak jednak podaje polski oddział włoskiego producenta, udało się podpisać kontrakt z polskim sportowcem. Teraz zostanie ambasadorem włoskiej marki.

Oznacza to, że na mocy podpisanego kontraktu, Robert Kubica będzie na co dzień jeździł nową Alfą Romeo. W ten sposób włoska marka próbuje od nowa zbudować swój wizerunek w Polsce, który do tej pory kojarzył się raczej z awariami.

Robert Kubica

- Wyróżniony tytułem „Najlepszego Sportowca Polski” 2008 roku, uznany za „Człowieka Roku 2012” przez brytyjski magazyn motoryzacyjny „Top Gear” i „Osobowość Roku FIA” w 2013 roku wykazał się nie tylko niezwykłym talentem, ale też niezłomnością w dążeniu do celu - zachwala Roberta Kubicę Alfa Romeo.

Alfa Romeo ma nową strategię marketingową, a Robert Kubica jest jej częścią

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Robert Kubica jako ambasador marki, to tylko część nowej strategii marketingowej Alfy Romeo w Polsce. Niedawno w celu pozbycia się łatki "awaryjnych samochodów" ogłoszono przedłużenie gwarancji fabrycznej.

- Nowa strategia marki, w którą wpisują się 5-letnia Przedłużona Gwarancja Maximum Care i powołanie na ambasadora Roberta Kubicy, stanowi mocny argument w zmianie sposobu postrzegania marki w aspekcie szeroko rozumianej niezawodności i jakości. Polskiego kierowcę F1 już od stycznia możemy zobaczyć w kampanii reklamowej Alfa Romeo w telewizji, w Internecie oraz reklamach wielkoformatowych na terenie kraju - pisze Alfa Romeo w swoim komunikacie.

Do tej pory fabryczna gwarancja na usterki elektryczne i mechaniczne w FCA Poland wynosiła pięć lat. Naprawy w ramach gwarancji przysługiwały m.in. na układ kierowniczy, silnik, układ hamulcowy, system BSG (Belt Start Generator), skrzynię biegów, układ klimatyzacji, system ochrony i bezpieczeństwa, układy trakcji elektrycznej, układ chłodzenia i zasilania paliwem, zawieszenie, podzespoły elektryczne, czy multimedia.

- 5-letnia gwarancja oznacza również niższe koszty eksploatacji, wyższą wartość samochodu aż do piątego roku użytkowania, ale przede wszystkim bezcenne poczucie bezpieczeństwa kierowców - informuje Alfa Romeo na swojej stronie internetowej.

W ramach gwarancji Maximum Care, klient miał pokryte pełne koszty części, materiałów i robocizny potrzebnych do dokonania napraw. Oferta obejmuje teren całej Europy.

Robert Kubica w Alfie Romeo

W 2021 roku nie zapowiada się na to, aby zmieniła się sytuacja Roberta Kubicy. Polski kierowca dalej będzie pełnił rolę kierowcy rezerwowego i rozwojowego w zespole F1 Alfa Romeo.

Robert Kubica to jedyny Polak startujący w Formule 1. Debiutował jeszcze w 2006 roku, w 2008 roku udało mu się wygrać Grand Prix Kanady i zająć czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. W 2013 roku zdobył tytuł rajdowego mistrza świata w WRC2.

Źródło: moto.pl

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł