Robert Kubica
Źródło: Formuła 1

Robert Kubica wraca do poważnego ścigania. Wystartuje w Rolex 24 na słynnym torze Daytona

Piotr DutkaPiotr Dutka
7 Stycznia 2021

Robert Kubica powraca do poważnego ścigania. Wystartuje w 24-godzinnym wyścigu na legendarnym torze Daytona. Duńska ekipa High Class Racing potwierdziła, że polski kierowca wystartuje już niedługo w słynnym, 24 godzinnym wyścigu Rolex24 na słynnym torze Daytona.

Robert Kubica powraca na tor. Wystartuje w prestiżowym Rolex24 na torze Daytona.

Krakowianin zasiądzie za kierownicą samochodu ORECA-Gibson 07, należącego do duńskiego zespołu High Class Racing. Wraz z naszym rodakiem, w skład ekipy wchodzą jeszcze Ferdinand Habsburg, który podobnie jak Kubica jeździł w przeszłości w serii DTM, Anders Fjordbach oraz Dennis Andersen.

Wszyscy wyżej wymienieni kierowcy otrzymają szansę prowadzenia pojazdu podczas najbliższego Rolex24 na słynnym torze Daytona.

Dla Roberta Kubicy będzie to swojego rodzaju debiut. Do tej pory polski kierowca występował w zdecydowanie krótszych wyścigach, które wymagały znacznie mniej wysiłku niż obecna seria.

„Nowy rok i nowe wyzwanie. Wystartuję prototypem LMP2 z Highclass Racing w Daytona 24”– napisał Robert Kubica.

Robert Kubica w nowej serii. Otrzyma szansę jazdy na słynnym torze Daytona.

Co najważniejsze, pojazd, który Polak będzie mieć do dyspozycji, wyposażone zostanie w logotypy PKN ORLEN.

Odbywający się w ramach serii IMSA wyścig odbędzie się pomiędzy 29 a 31 stycznia. Tydzień wcześniej kierowcy będą musieli zmagać się w ramach kwalifikacji.

„Jestem bardzo wdzięczny za szansę, jaką otrzymałem od High Class Racing. Zaproszenie do startu na torze Daytona International Speedway będzie dla mnie nowym wyzwaniem. W swojej karierze skupiałem się do tej pory na wyścigach sprinterskich. Co prawda przed czterema laty startowałem w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju, ale musiałem się wycofać z powodu problemów technicznych. Ten wyścig będzie ode mnie wymagał zupełnie innego podejścia opartego na pracy zespołowej, świetnej wytrzymałości i przygotowaniu fizycznym. Nowością będzie dla mnie także samochód Oreca LMP2. estem podekscytowany całym wyścigiem i otoczką wokół niego. Daytona to dla mnie kolejna okazja, żeby ścigać się na najwyższym poziomie z zawodnikami światowej klasy. Już nie mogę się doczekać pracy z tak wspaniałym zespołem. Teraz skupiam się na tym, żeby jak najlepiej przygotować się do startu” - podsumował polski kierowca.

Warto wspomnieć, że pojazdy należące do Klasy LMP2 mają ograniczoną moc do 600 KM. Ich minimalna waga wynosi natomiast 930 kg.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł