ZDrogi.pl
Skandaliczne słowa radnej Nowogardu. Łamała przepisy i unikała kary

YouTube: umnowogard

Radna nie wiedziała, że wciąż ją słychać. Chwaliła się łamaniem przepisów i unikaniem kary

24 Listopada 2021

(Ostatnia zmiana: 6 Grudnia 2021)

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Do prawdziwego skandalu doszło w Nowogardzie podczas sesji rady miejskiej. Radna Jowita Pawlak nie wyłączyła mikrofonu i w trakcie posiedzenia opowiadała koledze, jak jechała samochodem 170 km/h i została zatrzymana przez policję. Już samo to byłoby dość bulwersujące... ale dalsza część rozmowy tylko pogorszyła sytuacje.

Radna bez ogródek zdradziła rozmówcy, że policja dała jej jedynie pouczenie, ponieważ jej mąż jest policjantem.

Do skandalicznej sytuacji doszło podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Nowogardzie, która odbyła się 17 listopada. W trakcie przerwy doszło do nieoficjalnej pogawędki miejscowej radnej Jowity Pawlak z kolegą radnym. Kobieta zapomniała jednak wyłączyć mikrofon, przez co jej rozmowę mogli „podsłuchać” wszyscy, którzy oglądali internetową transmisję samorządowego posiedzenia.

Jowita Pawlak opowiadała znajomemu o nowej drodze pomiędzy Nowogardem a Kołobrzegiem (prawdopodobnie nową trasę S6). Dzięki nowej trasie czas przejazdu między miastami uległ znacznemu skróceniu i zajmuje jedynie 40 min. Przy okazji opowiedziała o sytuacji, która spotkała ją w trakcie jednej z podróży.

Ale mnie tam złapali raz. Jechali BMW, słuchaj, nieoznakowanym i ja wyprzedzałam, a on wiesz, za mną się chował. I tak trzy razy. Aż za tym trzecim razem mnie wyprzedził, włączył te światła „follow me”, wiesz nie, i „policja”, kurka i musiałam zjechać. Dobrze, że Przemek ze mną jechał. To mówi: no wiecie panowie, no żona mnie tu wiezie na wczasy, nie, że ten. I on mówi – no dobra, to tylko pouczenie. A miałam 170, tak jak mnie nagrał” - opowiadała.

Kobieta przy okazji pochwaliła się, że nie otrzymała mandatu za przekroczenie prędkości o 50 km/h na drodze ekspresowej. W rozmowie przypisała zasługi za uniknięcie kary „Przemkowi” - najprawdopodobniej więc chodzi o Przemysława Pawlaka, który jest policjantem Komisariatu Policji Powiatowej w Goleniowie i... prywatnie mężem radnej.

Co gorsza, to nie jedyna „anegdotka', którą pochwaliła się kobieta. Podczas przerwy w sesji radna opowiedziała jeszcze inną sytuację, w której też złamała przepisy.

A raz na stargardzkiej mnie złapali -169” - wspomina radna Pawlak w dalszej części rozmowy z kolegą - „A ja dostałam piątkę taką BMW zastępczą. To w ogóle, wiesz, nie było czuć prędkości, bo to przyciśniesz i jedzie”.

Tym razem Jowita Pawlak nie pochwaliła się, czy również uniknęła mandatu. Warto przy tym wspomnieć, że radna jest nauczycielem w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Nowogardzie... i najwyraźniej nie daje najlepszego przykładu uczniom placówki. Kobieta pracuje też w Starostwie Powiatowym w Goleniowie oraz zajmuje się doradztwem zawodowym w Centrum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Ukryte funkcje w Twoim samochodzie. O wielu nie masz najmniejszego pojęcia - Galeria

Slajd 1 z 9

Photo by Ambitious Creative Co.  - Rick Barrett

1. Strzałka przy piktogramie dystrybutora wskazuje, po której stronie znajduje się wlew paliwa

W naszym aucie doskonale wiemy, z której strony dystrybutora należy podjechać, aby spokojnie zatankować. Gdy jedziemy pożyczonym autem warto sprawdzić na zegarach, z której strony znajduje się wlew. Rozpoznamy to po strzałce, która jasno nam to wskaże.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl;

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na Facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Źródło: brd.pl

Piotr SzczurowskiAutor

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

18-latka zginęła w wypadku. Jechała z parą bliźniaków. Nikt nie przyznał się do prowadzenia auta/Zdjęcie archiwalne z miejsca wypadku: KMP w Nowym Sączu

Aktualności

18-letnia Angelika zginęła w wypadku. Autem jechali bliźniacy. Żaden się nie przyznał

Czytaj więcej >
Od maja 2022 r. nowy wzór dowodów rejestracyjnych

Aktualności

Od maja 2022 r. nastąpi ważna zmiana. Opublikowało nowy wzór dowodu rejestracyjnego

Czytaj więcej >
Piłkarze Legii zaatakowani przez pseudokibiców

Aktualności

Autobus Legii zaatakowany przez pseudokibiców. Ucierpieli piłkarze

Czytaj więcej >

Aktualności

Dramatyczny finał egzaminu na „prawko". Auto wpadło do rzeki

Czytaj więcej >
Piotr Kraśko od sześciu lat jeździł bezprawnie samochodem

Aktualności

Piotr Kraśko od 6 lat bezprawnie jeździł samochodami. Został skazany

Czytaj więcej >
Nowe uprawnienia dla kierowców. Prezydent podpisał ustawę

Aktualności

Radni przegłosowali. Rondo Dmowskiego otrzyma nową nazwę

Czytaj więcej >